SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wzrost produkcji przemysłowej spadnie do 8,1 proc. w 2011 r.

Produkcja sprzedana przemysłu zwiększy się w tym roku o ok. 8,1% wobec wzrostu o 9,8% (wg danych wstępnych) w ub.r., zaś produkcja budowlano-montażowa zwiększy się o 12,0% wobec 3,0% wzrostu w ub.r., uważają analitycy Ministerstwa Gospodarki.

Wzrost produkcji przemysłowej spadnie do 8,1 proc. w 2011 r.

"Oczekuje się, że wraz z korzystną sytuacją gospodarczą, w 2011 produkcja sprzedana przemysłu osiągnie przyrost na poziomie ok. 8,1%" - napisali analitycy w "Analizie sytuacji gospodarczej Polski w 2010 r.".

W okresie styczeń-grudzień 2010 roku produkcja sprzedana przemysłu w pełnej zbiorowości wzrosła o 9,7%, zaś w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób - o 9,8%. Analitycy resortu podkreślają, że najwyższy wzrost produkcji odnotowano w przetwórstwie przemysłowym (o 11,2%). Według nich, poprawa sytuacji w przemyśle wiązała się z początkiem ożywienia na rynku międzynarodowym.

"Ocenia się, że w wyniku przesunięć zadań budownictwa mieszkaniowego i usługowego, w roku 2011 nastąpi kumulacja ich realizacji. W rezultacie, przy jednoczesnym efekcie niskiej bazy, oczekujemy, że produkcja budowlano-montażowa w 2011 r. osiągnie przyrost rzędu 12,0% w skali roku" - czytamy dalej w raporcie.

W 2010 r. produkcja budowlano-montażowa w pełnej zbiorowości podmiotów wzrosła o ok. 3%, zaś w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób - o 3,5%. "Niewielki wzrost jest wynikiem trudnych warunków pogodowych w pierwszych miesiącach ubiegłego roku. Widoczna jest jednak tendencja powrotu sektora w kierunku fazy wzrostu" - uważają analitycy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wzrost produkcji przemysłowej spadnie do 8,1 proc. w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl