SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Xelion zmienił nazwę, chce mieć 4 mld zł aktywów pod zarządzaniem 2013 r.

Dom Inwestycyjny Xelion - który nabył uprawnienia domu maklerskiego - liczy, że jego baza klientów będzie rosła w tempie 10% rocznie, aby osiągnąć poziom 12 tys. na koniec 2013 roku. Aktywa pod zarządzaniem mają w tym czasie wzrosnąć do 4 mld zł, z czego 1 mld zł będzie pochodzić z działalności maklerskiej, poinformowali przedstawiciele spółki.

Xelion zmienił nazwę, chce mieć 4 mld zł aktywów pod zarządzaniem 2013 r.

Dom Inwestycyjny Xelion zmienił nazwę z Xelion. Doradcy Finansowi i poszerzył działalność o usługi domu maklerskiego. Rachunki maklerskie będą trzecim filarem działalności spółki opartej dotychczas na zarządzaniu aktywami funduszy inwestycyjnych i rozwiązaniach emerytalnych.

"Na koniec 2013 roku liczba klientów powinna sięgnąć około 12 tysięcy. Chcielibyśmy, aby z tej liczby 9 tys. to byli klienci z rachunkiem maklerskim w Xelionie. Naszym głównym biznesem pozostaje nadal zarządzanie aktywami" - powiedział prezes Adam Niewiński podczas konferencji prasowej.

DI Xelion ocenia, że prawie połowa z jego liczącej ponad 10 tys. zamożnych klientów bazy posiada rachunki maklerskie w innych domach maklerskich, a pozostała część nie korzysta jeszcze z takich usług.

"To jest potencjalna grupa naszych klientów. Chcemy ich przekonać, że zarządzanie aktywami w połączeniu z usługami domu maklerskiego i dostępem do rynku kapitałowego da potencjał rozwoju portfela inwestycyjnego z naszym mocnym wsparciem" - powiedział dyrektor Maciej Witkowski.

DI Xelion liczy, że dzięki nowym klientom korzystającym z usług maklerskich, wartość aktywów pod zarządzaniem sięgnie 4,0 mld zł na koniec 2013 r. wobec ponad 1,7 mld zł na koniec I kw. tego roku.

Klientami Xeliona są osoby posiadające aktywa o wartości powyżej 500 tys. zł.

Zysk netto DI Xelion wyniósł 1,4 mln zł w 2011 r. wobec 1,7 mln zł rok wcześniej. Jak wyjaśnił prezes, spadek zysku to efekt wyższych kosztów, związanych z uruchomieniem działalności maklerskiej. Bez tych kosztów wynik wyniósłby 2,5 mln zł.

"Spodziewam się, że w tym roku wynik finansowy będzie lepszy, niż w ubiegłym. W pierwszym kwartale ponosiliśmy koszty uruchomienia działalności maklerskiej, ale jeszcze  bez przychodów z niej. W kolejnych kwartałach te przychody na pewno pojawią się" - powiedział Niewiński.

Akcjonariuszami Xeliona są Bank Pekao SA oraz UniCredit, do których należy po 50% akcji spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Xelion zmienił nazwę, chce mieć 4 mld zł aktywów pod zarządzaniem 2013 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl