SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

YES w kampanii na Walentynki pokazuje, że kobiety na pierwszym miejscu stawiają innych

Marka jubilerska YES rozpoczęła Walentynkową kampanię, w której pokazuje, jak trudno jest kobietom przyznać się do tego, że potrafią kochać siebie i są dla siebie ważne. Powodem tego jest to, że częściej niż o sobie myślą o innych.

Article

Marka YES w nowej kampanii staje w kontrze do kultury, która nakazuje kobietom stawiać innych na pierwszym miejscu. Biżuteryjny brand nawołuje je, by w te Walentynki uwolniły się od takiego myślenia. Pokazując eksperyment z lustrem, zachęca: Walentynki to dobra okazja, by nie zapominać o sobie i to właśnie siebie kochać przede wszystkim.  

Do eksperymentu marka zaprosiła pięć bardzo różnych kobiet. Gdy stanęły przed lustrem, usłyszały: "Napisz kogo kochasz". Jako najważniejszą w życiu miłość, wskazywały: mąż, chłopak, dziewczyna, dzieci, rodzice, brat, siostra, przyjaciółka, a także pies czy kot. Żadna z bohaterek kampanii nie wskazała samej siebie. Kiedy głos z offu to zasugerował, wszystkie były wyraźnie zaskoczone bądź zmieszane. Potem dopisywały siebie, ale na ostatnim miejscu.

Marka powołuje się na badania, które wskazują, że Polki mają najniższą samoocenę w Europie. Krytyczne wobec siebie są zarówno nastolatki, jaki i dojrzałe kobiety. Z badań WHO wynika, że polskie dziewczynki zajmują pierwszą pozycję wśród nastolatek z 42 krajów, jeśli chodzi o negatywną samoocenę. Starsze od nich kobiety też nie kochają siebie - według sondażu TNS OBOP aż 84 proc. poddałoby się operacji plastycznej, gdyby znalazło na to fundusze. Tylko cztery Polki na 100 uważają się za atrakcyjne.

Marka YES chce przez walentynkowy eksperyment przełamać bariery wśród kobiet i rozpowszechniać wśród nich miłość własną.

- Autentyczna miłość własna daje moc i chcemy do niej zainspirować jak najwięcej Polek -  podkreśla i Justyna Lach, dyrektorka marketingu YES. - Chcemy zmienić ich dotychczasowe doświadczenia przez ten eksperyment. Warto by w poszukiwaniu miłości nie myślały tylko o innych, by w końcu spojrzały na siebie ze zrozumieniem i czułością, samym sobie powiedziały "kocham cię taką, jaką jesteś - dodaje.

Autorką pomysłu kampanii jest agencja 180heartbeats +JUNG v MATT.

Film pokazujący walentynkowy eksperyment marki YES można zobaczyć w Internecie. Wyreżyserowała go Dominika Podczaska. Za produkcję odpowiada dom produkcyjny F25.

 

 

Przypomnijmy, że w bożonarodzeniowej kampanii marka YES pokazała różne oblicza kobiet - bohaterkami reklam były m.in. kobieta po mastektomii, kobieta karmiąca piersią oraz para całujących się kobiet.

Dołącz do dyskusji: YES w kampanii na Walentynki pokazuje, że kobiety na pierwszym miejscu stawiają innych

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Starowicz
(W) Walentynki zrób sobie sama.
11 4
odpowiedź
User
.
kolejny "eksperyment". wyszło sztucznie jak zawsze.......
14 5
odpowiedź
User
mydlarz
Dove wannabe.
9 5
odpowiedź