SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„You can dance - nowa generacja 2”: będzie nowa para prowadzących, Ida Nowakowska w jury

Drugi sezon nadawanego w TVP2 programu „You can dance - nowa generacja” najprawdopodobniej poprowadzą Katarzyna Cichopek i Edyta Herbuś. Do jury ma dołączyć Ida Nowakowska - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Katarzyna Cichopek; fot. TVPKatarzyna Cichopek; fot. TVP

Telewizja Polska będzie kontynuować „You can dance - nowa generacja”. Show ma trafić do emisji w sezonie 2022/2023. Najprawdopodobniej program będzie nadawany w zimowej ramówce, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Nie wiadomo też, czy trafi do TVP1 czy do TVP2.

Katarzyna Cichopek i Edyta Herbuś nowymi gospodyniami show

Drugą edycję „You can dance - nowa generacja 2” najprawdopodobniej poprowadzą Katarzyna Cichopek i Edyta Herbuś, które od wielu lat związani są z tańcem. W tych rolach zastąpią Idę Nowakowską i Roksanę Węgiel.

Cichopek w Telewizji Polskiej od ponad 20 lat występuje w serialu „M jak miłość”, a od września 2020 roku wspólnie z Maciejem Kurzajewskim współprowadzi morning-show „Pytanie na śniadanie”. Ostatnio była jedną z gospodyń festiwalu w Opolu (również w duecie z Kurzajewskim), a jesienią br. poprowadzi nowy program TVP Kobieta „Operacja aranżacja” (wraz z Jonatanem Kilczewskim).

Katarzyna Cichopek w przeszłości współprowadziła szereg programów rozrywkowych w Telewizji Polsat, została również zwyciężczynią (w duecie z Marcinem Hakielem) drugiej edycji „Tańca z gwiazdami”, który wówczas był nadawany w TVN.

Edyta Herbuś w Telewizji Polskiej przez kilka lat występowała w telenoweli „Klan”. Przez wiele lat współpracowała z TVN i Telewizją Polsat, gdzie była m.in. trenerką tańca w „Tańcu z gwiazdami” oraz była jurorką programu „World of Dance. Polska”.

Ida Nowakowska przechodzi do jury

Telewizja Polska aktualnie dopina skład jury programu. Z naszych informacji wynika, że w tym składzie na pewno znajdzie się Ida Nowakowska, która współprowadziła pierwszą edycję show. Bez zmian przewodniczącym jury będzie Agustin Egurrola. Na chwilę obecną nie jest znany trzeci juror, nie wykluczone że ponownie będzie nim Michał Kostrzewski.

Aktualnie dobiegają końca precastingi do programu. Do udziału w projekcie ponownie są poszukiwani uzdolnieni tancerze w wieku od 8 do 13 lat. Najbliższe stacjonarne precastingi odbędą się 1 lipca w Studiu Tańca Feniks w Białymstoku.

Zdjęcia do show najprawdopodobniej rozpoczną się w lipcu lub sierpniu br.

„You can dance - nowa generacja” to polska wersja formatu „So you think you can dance. The next generation” - reality-show mającego na celu wyłowienie wszechstronnie uzdolnionych tancerzy w wieku od 8 do 13 lat. Program ma podobną formułę do „So you think you can dance” z udziałem osób od 16 do 30 lat, którą w latach 2007-2016 pokazywał TVN (pod nazwą „You can dance. Po prostu tańcz!”). Licencjodawcą i producentem obu projektów jest Endemol Shine Polska.

Ponad milion widzów wszystkich pierwszego sezonu

Pierwszy sezon „You can dance - nowa generacja” początkowo na antenie TVP2 oglądać można było w piątki o godz. 20.35 (przez pierwsze dwa tygodnie o 20.00), w okresie od 10 do 24 września 2021 roku. Średnia widownia tanecznego widowiska wyniosła 856 tys. osób, co przełożyło się na 7,06 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 5,42 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 5,17 proc. w grupie 16-59.

Telewizja Polska wraz z początkiem października w trybie nagłym przeniosła emisję „You can dance - nowa generacja” do TVP1 na na godz. 17.15 w niedziele. Od 3 października do 28 listopada talent-show śledziło 1,06 mln osób, co przełożyło się na 8,77 proc. udziału w 4+, 6,15 proc. w 16-49 oraz 5,82 proc. w 16-59. Średnia widownia wszystkich premierowych odcinków nadanych w TVP2 i TVP1 wyniosła 1,06 mln osób.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 9,76 proc., a TVP2 - 7,86 proc.