SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

YouTube Premium zdrożeje w ośmiu krajach. W USA cena 28 proc. w górę

Google zapowiedziało użytkownikom, że za miesiąc podwyższy ceny pakiety rodzinnego YouTube Premium w ośmiu państwach, a w Turcji i Argentynie podrożeją też inne pakiety YouTube Premium i YouTube Music.

Plan rodzinny usługi subskrypcyjnej YouTube Premium od 21 listopada będzie droższy niż obecnie w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Japonii, Indonezji, Brazylii Turcji i Argentynie.

W USA miesięczna cena wzrośnie z 17,99 do 22,99 dolarów. W innych krajach podwyżki będą jeszcze wyższe z uwagi na osłabienie większości lokalnych walut wobec dolara. Przykładowo w Argentynie opłata pójdzie w górę ze 179 do 699 peso (licząc w dolarach to wzrost o 3,99).

Biuro prasowe YouTube’a przekazało serwisowi Gizmodo, że podwyżka jest skutkiem „obecnej inflacji”. - Nie podejmujemy takich decyzji lekko, zdajemy sobie sprawę, jak trudne może to być dla naszych klientów. Nowa cena odzwierciedla całkowitą wartość YouTube Premium i pozwoli nam rozwijać jeszcze więcej funkcjonalności i dalej wspierać twórców i artystów, których oglądacie i słuchacie na YouTubie - wyliczono.

Jesienią ub.r. Google ogłosił, że liczba użytkowników płacących za YouTube Premium przekroczyła poziom 50 mln, a przez rok wzrosła o 15 mln.

W Polsce YouTube Premium i YouTube Music zostały uruchomione w 2019 roku. Abonament YouTube Premium (obejmujący też YouTube Music) kosztuje 23,99 zł miesięcznie, a za 19,99 zł miesięcznie można korzystać tylko z YouTube Music.

W drugim kwartale br. przychody koncernu Alphabet z pozostałych usług Google’a (m.in. subskrypcji do YouTube Premium i YouTube Music) zmalały rok do roku z 6,62 do 6,55 mld dolarów, a wpływy reklamowe YouTube’a zwiększyły się z 7 do 7,34 mld dolarów.

Cały koncern przy wzroście przychodów o 13 proc. do 69,68 mld dolarów zanotował spadek zysku netto z 18,52 do 16 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: YouTube Premium zdrożeje w ośmiu krajach. W USA cena 28 proc. w górę

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TT
YouTube Premium nie jest wart swojej ceny. Samo pozbycie się reklam (trzeba przyznać, iż coraz bardziej natrętnych) nie usprawiedliwia cen zbliżonych do abonamentów HBO Max czy Disney+.

Moim zdaniem powinien powstać bardziej przystępny plan (bez YouTube Music i innych "dodatków", których nie potrzebuję).
odpowiedź
User
sfdgfhgfj
Zgódźmy się, że "YouTube Premium" to oksymoron.
odpowiedź