SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

YouTube: ruszają przygotowania do koncertu orkiestry symfonicznej w Sydney (wideo)

14 marca 101 członków Orkiestry Symfonicznej YouTube 2011 z ponad trzydziestu krajów przyjedzie do Sydney, by wziąć udział w serii prób i szkoleń przed finałowym koncertem w Operze w Sydney. W orkiestrze wystąpią dwie Polki.

YouTube: ruszają przygotowania do koncertu orkiestry symfonicznej w Sydney (wideo)

Koncert odbędzie się 20 marca pod batutą dyrygenta Michaela Tilsona Thomasa. Repertuar obejmuje m.in. utwór "Young Person’s Guide to the Orchestra" Benjamina Brittena, "Ognistego ptaka" Igora Strawińskiego oraz kompozycję "Mothership", która została stworzona specjalnie na tę okazję przez amerykańskiego kompozytora Masona Batesa.

W wykonaniu ostatniej z wymienionych pozycji weźmie udział czterech solistów, którzy zamieścili swoje improwizacje tego utworu w serwisie YouTube. Wyróżnieni muzycy będą grali na gitarze (Brazylia), chińskiej cytrze - guzheng (Chiny), skrzypcach (Wenezuela) i kontrabasie (Australia).

Soliści i goście specjalni, którzy wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną YouTube 2011, to m.in. Chór Dziecięcy z Sydney, William Barton - grający na aborygeńskiej drewnianej didgeridoo, skrzypkowie Stefan Jackiw, Colin Jacobsen i Richard Tognetti, organista Cameron Carpenter oraz Ilyich Rivas - 17-letni dyrygent z Wenezueli.

W finałowym koncercie wezmą udział dwie Polki. Pierwszą z nich będzie 19-letnia Marzena Malinowska, która gra na skrzypcach i studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Drugą finalistką jest 33-letnia altowiolistka Marta Lutrzykowska, która ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, a obecnie pracuje w bydgoskiej Operze Nova. Jest założycielką Kwartetu Smyczkowego Prestige, ponadto występuje i nagrywa z polskimi zespołami rockowymi.
Publiczność znajdująca się poza salą koncertową będzie mogła oglądać cały występ Orkiestry Symfonicznej YouTube 2011 dzięki transmisji na żywo i plenerowym projekcjom. Ściany Opery w Sydney staną się tłem dla pokazu świateł, które stworzą multimedialną oprawę występu, wzbogacając koncert o elementy graficzne i efekty specjalne. Cały materiał zostanie też odtworzony w czasie rzeczywistym dla widzów przebywających w okolicach portu w Sydney.

Koncert będzie transmitowany na żywo dla wszystkich użytkowników YouTube na kanale YouTube Symphony (youtube.com/symphony). Będzie go można również obejrzeć na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem aplikacji YouTube Symphony, która jest dostępna w serwisach Android Market i Apple App Store.

W trakcie tygodnia występów, prób i warsztatów dla muzyków, w Sydney odbędą się m.in. koncerty w Operze i w Konserwatorium Muzycznym, sesja improwizacji w klubie The Basement Night Club oraz plenerowe występy w całym mieście. Fragmenty koncertów i materiały zakulisowe będą zamieszczane na kanale YouTube Symphony i dostępne za pośrednictwem aplikacji YouTube Symphony.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube: ruszają przygotowania do koncertu orkiestry symfonicznej w Sydney (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl