SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

YouTube skasował w trzy miesiące prawie 11,5 mln filmów

Serwis YouTube w drugim kwartale roku usunął ze swoich serwerów prawie 11,5 mln filmów.

Article

YouTube opublikowała na swoim firmowym blogu statystyki dotyczące usuwanych z serwisu treści. Jak podano, w drugim kwartale nastąpił dwukrotny wzrost liczby usuniętych z serwisu treści. łącznie usunięto z YouTube'a 11 401 696 mln klipów wideo. Główna przyczyna to pandemia koroanwirusa, przez co prace moderatorów przejęły częściowo algorytmy, a sami pracownicy musieli przestawić się na tryb zdalny.

W wyniku zaostrzenia polityki bezpieczeństwa publikowanych treści, w ubiegłym kwartale serwis usunął trzy razy więcej filmów, co do których istniało podejrzenie, że są związane z brutalnym ekstremizmem lub są potencjalnie szkodliwe dla dzieci. Z serwisu częściej zdejmowano także filmy z powodu zagrożenia dla nieletnich i pokazywania ryzykownych zachowań.

W przypadku około 3 proc. usuniętych filmów ich autorzy złożyli odwołania od decyzji serwisu. Co drugie takie zgłoszenie rozstało rozpatrzone pozytywnie. To spory wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem roku, kiedy w wyniku odwołań przywracano co czwarty usunięty pierwotnie film.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube skasował w trzy miesiące prawie 11,5 mln filmów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wtym
mnóstwo konserwatywnych,za takie uchodzących lub przez donoszących,algorytmy uznanych za iewłaściwe.ale czy więcej niż pozostałych?W ostatnich dnaich zwłaszcza dużo;ale trzeba uczciwie dodać,że wiele znich było bez zgody właścicieli prawnych albo wręcz mimo braku zgody.Kwestia zasobów,miejsca,polityki,przyczyn,praw,postępowania użytkowników,właścicieli filmów,szerszy temat;zobaczymy co na ich miejsce,które wrócą...Kto chc emieć swoje filmy nayt,ktonie,też osobny.Pewnie wiele innych też poleciało.
odpowiedź