SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

YouTube wyda 25 mln dolarów na walkę z fake newsami, będzie pokazywać linki do Wikipedii

Przedstawiciele serwisu YouTube zapowiedzieli, że zainwestują 25 mln dolarów na działania mające zwalczać fake newsy na tej platformie. Do współpracy zostaną zaangażowani znani youtuberzy, m.in. John Green, Ingrid Nielsen i Mark Watson.

Article

Działania podjęte aktualnie przez YouTube są częścią inicjatywy ogłoszonej przez Google w marcu br. Koncern zapowiedział, że przeznaczy 300 mln dolarów na walkę z fake newsami.

Już teraz użytkownicy YouTube w 17 krajach (m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech) mają dostęp do funkcji „Najważniejsze wiadomości” i „Najświeższe wiadomości” na tej platformie. Firma zapowiada, że w niedługim czasie liczba rynków, na których te opcje będą dostępne, zostanie podwojona.

W ramach działań przeciw fake newsom YouTube będzie wyświetlać w wynikach wyszukiwania podgląd i linki do artykułów z wiadomościami oraz do ich źródeł. Będzie przypominać użytkownikom, że fakty mogą się zmieniać wraz z biegiem czasu. Od poniedziałku niektóre materiały na YouTube zawierają teksty z zewnętrznych źródeł, takich jak np. Wikipedia czy Encyklopedia Britannica. „Wiemy, że jest wiele do zrobienia, ale chcemy zapewnić użytkownikom odwiedzającym YouTube codziennie lepsze wiadomości na temat tego, co dzieje się na świecie, dając im wiele źródeł informacji” - napisano w oświadczeniu.

YouTube zamierza też skorzystać ze wsparcia niektórych popularnych twórców, by edukować użytkowników, zwłaszcza dzieci, na temat fake newsów. Z firmą Media Wise współpracować będą w związku z tym m.in. John Green, Ingrid Nielsen, Mark Watson.

Portal od ponad roku ma problem z fake newsami, a także z tym, że na platformie umieszczane są treści np. ekstremistyczne. W listopadzie serwis usunął ok. 150 tys. filmów przy których pojawiały się seksualne komentarze adresowane do dzieci. Gdy w aplikacji YouTube dla dzieci pojawiły się brutalne filmy, firma opracowała nowe wytyczne , które mają chronić najmłodszych przed nieodpowiednimi treściami. W marcu zablokowane też serię filmów pokazujących, jak zrobić broń.

YouTube testuje obecnie funkcje, które będą wyświetlać lokalne wiadomości w aplikacji telewizyjnej.

W I kwartale br. Google wypracował 30,9 mld dol. przychodów, podczas gdy w takim samym okresie roku ubiegłego przychody Google wyniosły 24,6 mld dol. Segment reklamowy to główne źródło przychodów Google – w I kwartale br. przyniósł on 26,6 mld dol. (21,4 mld rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube wyda 25 mln dolarów na walkę z fake newsami, będzie pokazywać linki do Wikipedii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing