SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

YouTube z 240 mld odtworzeń miesięcznie, PewDiePie z 7,4 mln dolarów wpływów

Według firmy analitycznej Ampere Analysis każdego miesiąca na YouTube oglądanych jest 240 mld filmów. 100 największych sieci prowadzących swoje kanały w serwisie wycenianych jest na 10 miliardów dolarów i odpowiada za 42 procent ruchu na platformie.

Article

Według raportu Ampere Analysis każda z największych sieci (MCN) w serwisie YouTube warta jest ok. 100 mln dol. i gromadzi miesięcznie ponad 1 mld odtworzeni treści wideo na swoich kanałach. Obecnie 22 sieci funkcjonujące w serwisie osiągają roczne przychody na poziomie ok. 21 mln dol., które pochodzą z reklam oraz umów partnerskich z markami.

Dane wskazują, że 100 największych MCN miesięcznie generuje ok. 100 mld odsłon treści wideo, co stanowi 42 proc. całkowitego ruchu na YouTube.

Raport zwraca uwagę na fakt, że największe i najbardziej dynamiczne MCN-y są coraz częściej kupowane przez tradycyjne firmy medialne, takie jak Disney, Discovery Communications, DreamWorks, RTL czy ProSiebenSat.1. - Model biznesowy prowadzony przez MCN-y jest dobrym uzupełnieniem działalności tych tradycyjnych mediów, które rozumieją współczesne mechanizmy reklamowe w segmencie cyfrowym - podkreśla w komenrarzu do raportu Richard Broughton, dyrektor ds. badań w Ampere Analysis. - Dla dużych koncernów mediowych pozyskanie MCN-a to najszybsza droga dotarcia do młodej widowni, która obecnie ma tendencję do porzucania tradycyjnych form odbioru treści na rzecz kanałów cyfrowych, takich jak na przykład YouTube - wyjaśnia Broughton zaznaczając przy okazji, że w ciągu ostatnich trzech lat większość największych MCN-ów była wyceniana na poziomie od 25 do 35 razy większym niż wynosiły ich roczne przychody.

Opracowanie Ampere Analysis rzuca też światło na zarobki najbardziej znanych na świecie twórców publikujących na YouTube. Według ujawnionych danych najpopularniejszy youtuber Felix “PewDiePie” Kjellberg, który prowadzi swój kanał gamingowy w ub.r. osiągnął przychody w wysokości 7,4 mln dol. PewDiePie działa obecnie w ramach sieci Maker Studios, która w ub.r. została przejęta przez koncern Disneya.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube z 240 mld odtworzeń miesięcznie, PewDiePie z 7,4 mln dolarów wpływów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl