SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

YouTube zmieni regulamin. Będą dokładniejsze zasady licencjonowania treści i ograniczenia wiekowe

YouTube zapowiedział, że od 22 lipca 2019 roku wprowadzi zmiany w regulaminie korzystania z serwisu. Zmienione zostaną między innymi zapisy dotyczące ograniczeń wiekowych dla użytkowników, korzystania z firmowych kont na platformie oraz licencji na treści publikowane na YouTube.

Article

Plany wprowadzenia zmian w regulaminie YouTube zdradził w mailach rozesłanych do niektórych użytkowników serwisu. Nowe regulacje mają obowiązywać od 22 lipca br. i będą dotyczyć internautów pochodzących z Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii.

YouTube zaznacza w komunikacie że zapowiadane zmiany mają na celu głównie zwiększenie przejrzystości zasad obowiązujących na platformie oraz poprawienie komunikacji na linii YT – użytkownicy.

Nowy regulamin przewiduje m.in. że osoby poniżej 18 roku życia chcąc korzystać z YT muszą uzyskać na to zgodę swoich rodziców lub opiekunów prawnych. Przepisy mają także doprecyzować możliwość korzystania z usług serwisu przez użytkowników nie posiadających konta Google, przewidują także że osoby używające YouTube’a w imieniu firmy bądź konkretnej organizacji muszą posiadać odpowiednie upoważnienie do tego.

W nowym regulaminie znajdą się także punkty ustalające dokładniej niż dotąd zasady organizowania konkursów na YT oraz zakazujące stosowania praktyk zmierzających do sztucznego generowania ruchu na kontach i zdobywania subskrybentów.

Zapowiadając nowy regulamin YouTube zaznacza, że nie wprowadza żadnych zmian w sposobie przetwarzania danych użytkowników, które na obszarze wspólnoty europejskiej określają zasady sformułowane w rozporządzeniu RODO.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube zmieni regulamin. Będą dokładniejsze zasady licencjonowania treści i ograniczenia wiekowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl