SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z "Dziennika Bałtyckiego" do TVP

Kandydaci Zarządu TVP S.A. na dyrektorów TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów, TVP3 Rzeszów i TVP3 Warszawa.

Zarząd TVP S.A., 23 marca 2006 r. zaakceptował i przegłosował kandydaturę Tomasza Arabskiego na stanowisko dyrektora TVP3 Gdańsk, Piotra Sołtysińskiego na dyrektora TVP3 Gorzów,  Jerzego Oleszkowicza na dyrektora TVP3 Rzeszów i  Andrzeja Jeziorka na stanowisko TVP3 Warszawa (łączonego ze stanowiskiem dyrektora TVP3 Regionalnej). Kandydatury  muszą uzyskać akceptację Rady Nadzorczej TVP S.A. - poinformował Wirtualnemedia.pl Jarosław J. Szczepański, rzecznik prasowy TVP.

Tomasz Arabski   był ostatnio redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego”. W latach 2002-2004 zajmował stanowisko dyrektora programowego sieci Radia Plus Polska oraz członka zarządu spółki producenckiej „Plus” i spółki „Nadawca”. W latach 1998-2001  dyrektor programowy Radia Plus Gdańsk i  komentator polityczny „Dziennika Bałtyckiego”. Wcześniej w Gdańsku był m.in. dziennikarzem Radia Zet, Radia Plus i korespondentem Radia Wolna Europa. Współautor cykli telewizyjnych filmów dokumentalnych „Gdańsk, jakiego nie znamy”.

Tomasz Arabski urodził się w Gdańsku. Ma 38 lat. Absolwent Politechniki Gdańskiej – Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Był rekomendowany przez sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu na członka obecnej KRRiT.

Piotr Sołtysiński obecnie jest zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gryficach. W latach 2002 - 2003 był członkiem zarządu Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A., a w latach 1999 – 2002 Fabryki Papieru Szczecin-Skolwin S.A. Wcześniej, w latach 1992 -1996 pracował w sektorze bankowym m.in. w Banku Morskim i Banku Handlowym. Był dyrektorem tygodnika „Morze i Ziemia”.

Piotr Sołtysiński ma 45 lat. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim.
 
Jerzy Oleszkowicz od 2000 r. jest Kierownikiem Regionalnej Agencji Producenckiej w TVP3  Rzeszów. W latach 1994 -1999 piastował stanowisko zastępcy dyrektora tego oddziału. Pracował także jako korespondent TAI i realizator reportaży. Był współpracownikiem Radia Wolna Europa. Współtwórca powstałego  na początku lat 90. oddziału TVP Rzeszów. Jest  producentem i  realizatorem wielu programów  publicystycznych, informacyjnych, kulturalnych i sportowych.

Jerzy Oleszkowicz urodził się w Rzeszowie. Ma 40 lat. Ukończył wydział nauk społecznych w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie.

Andrzej Jeziorek jest obecnie doradcą Zarządu TVP S.A. i przewodniczącym grupy produkcyjnej ds. realizacji i obsługi telewizyjnej „Podróż Ojca Św. Benedykta XVI do Polski w 2006 roku”. Wcześniej był p.o. dyrektora OTV Bydgoszcz (sierpień – listopad 2005) i kierował OTV Kraków (listopad 2003 – czerwiec 2004). W drugiej połowie 2004 roku z ramienia Zarządu  odpowiadał  za uruchomienie 4 nowych oddziałów TVP S.A. Reżyser, scenarzysta i operator obrazu wielu filmów dokumentalnych.

Andrzej Jeziorek urodził się w Krakowie. Ma 54 lata. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi – Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z "Dziennika Bałtyckiego" do TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl