SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z internetu nie korzysta 7 proc. mieszkańców USA

7 proc. dorosłych Amerykanów deklaruje, że nie korzysta z internetu. Wśród nich największą grupę stanowią osoby starsze - wynika z badania Pew Research Center.

Niekorzystanie z internetu związane jest z wieloma różnymi czynnikami demograficznymi, ale kluczowym jest wiek. Najmniej skłonne do surfowania po sieci wciąż są osoby najstarsze.

Badanie Pew Research Center wykazało, że z internetu w ogóle nie korzysta aż 25 proc. respondentów w wieku 65 lat i więcej. To dużo wyższy odsetek niż w młodszych grupach wiekowych, w których sięga on maksymalnie 4 proc.

Prawdopodobieństwo bycia offline determinują też takie czynniki jak poziom wykształcenia i dochód gospodarstwa domowego. Z internetu za oceanem nie korzysta 14 proc. badanych, którzy ukończyli co najwyżej szkołę średnią, a odsetek ten spada wraz ze wzrostem poziomu wykształcenia. Z kolei respondenci z gospodarstw domowych o dochodzie nie przekraczającym 30 tys. dolarów rocznie zdecydowanie częściej są offline niż ci, gdzie dochód wynosi co najmniej 75 tys. dolarów rocznie (14 proc. vs. 1 proc.).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Badanie nie wykazało natomiast znaczących różnic jeśli chodzi o niekorzystanie z internetu w zależności od takich zmiennych jak płeć, rasa, pochodzenie etniczne, czy wielkość miejscowości zamieszkania.

Jednocześnie należy podkreślić, że na przestrzeni ostatnich lat w USA znacząco zmalał odsetek osób deklarujących, że nie korzystają z internetu. Jeszcze w 2000 roku była to niemal połowa, w roku 2010 - 24 proc., a teraz już tylko 7 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Pew Research Center w dniach 25 stycznia - 8 lutego 2021 r., metodą wywiadów telefonicznych, na reprezentatywnej próbie 1502 dorosłych mieszkańców USA.

Dołącz do dyskusji: Z internetu nie korzysta 7 proc. mieszkańców USA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl