SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z MindShare Polska do Starcomu

Edward Korbel zostanie dyrektorem badań w Starcomie, gdzie trafił też analityk w Biurze Marketingu i Analiz Biura Reklamy TVP.

Edward Korbel, dotychczas research director w MindShare Polska, obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora badań w domu mediowym Starcom. Do jego zadań będzie należało powiększanie przewagi konkurencyjnej Starcomu w dziedzinie badań mediów i strategii mediowych oraz umacnianie wiodącej pozycji agencji w zakresie badań marketingowych. Istotnym obszarem jego kompetencji ma być ścisła współpraca i wymiana doświadczeń z departamentem badań domów mediowych ZenithOptimedia, które wraz ze Starcomem, MediaVestem i Starlinkiem, tworzą strukturę Publicis Groupe Media – podano w komunikacie.

- W sytuacji gdy najrzadszym na rynku reklamy dobrem jest uwaga odbiorców, zrozumienie konsumentów dzięki badaniom jest dla domu mediowego bardziej kluczowe niż kiedykolwiek. Utworzenie w Starcomie stanowiska research directora i zatrudnienie jednego z najbardziej doświadczonych specjalistów na rynku jest odzwierciedleniem takiego właśnie przekonania – powiedział Jakub Benke, prezes Starcomu.

Dział badań domu mediowego Starcom został ostatnio wzmocniony również przez Rafała Wyszyńskiego, dotychczas analityka w Biurze Marketingu i Analiz Biura Reklamy TVP. Wyszyński objął w Starcomie stanowisko analityka rynku.

Edward Korbel był związany z MindShare Polska od 1999 r. Wcześniej pracował na stanowisku specjalisty ds. badań oglądalności w Telewizji Wisła, a także w Wydawnictwie Jagiellonia S.A. jako analityk oraz w instytutach badawczych: CEM Instytut Badania Rynku i Opinii w Krakowie, Gfk Polonia i SMG/KRC jako ankieter. Ukończył wydział socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Rafał Wyszyński był związany z Biurem Reklamy TVP od 2004 r. Zajmował się między innymi przygotowywaniem analiz telemetrycznych, analiz sprzedaży, prognoz rozwoju rynku reklamy telewizyjnej, przewidywaniem oglądalności, analizowaniem danych makroekonomicznych. Wcześniej pracował w Instytucie Badania Opinii i Rynku „Pentor” S.A i firmie Computerland. Ukończył studia na wydziale Informatyka i Ekonometria na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia na wydziale Ekonomii i Zarządzania na Universidad de Murcia w Hiszpanii. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z MindShare Polska do Starcomu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl