SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z MTV do spółki Hoop

Beata Pawłowska Dyrektorem Generalnym spółki Hoop S.A.

Beata Pawłowska (38) obejmie od listopada 2004 roku stanowisko Dyrektora Generalnego giełdowej spółki HOOP S.A., czołowego producenta napojów i wód mineralnych w Polsce. Jest to nowo stworzone stanowisko w strukturze HOOP SA, a osoba Beaty Pawłowskiej została zarekomendowana przez Zarząd i zaakceptowana przez Radę Nadzorczą krajowego producenta.

Do obowiązków Dyrektora Generalnego HOOP SA należeć będzie nadzór nad działalnością operacyjną firmy, realizacją strategii marketingowej oraz produkcji i sprzedaży spółki. Jednocześnie Beata Pawłowska odpowiedzialna będzie za współtworzenie strategii długoterminowego rozwoju firmy na rynku polskim oraz europejskim a także za bieżącą realizację rocznych budżetów spółki.

 ‘’Pozyskanie Pani Beaty Pawłowskiej postrzegamy jako idealne połączenie dynamicznie rozwijającej się polskiej firmy z profesjonalizmem oraz szerokim doświadczeniem biznesowym jakie reprezentuje Pani Pawłowska ‘’ – podkreślił Dariusz Wojdyga, Prezes HOOP SA.

Beata Pawłowska pracowała w latach 2002-2003 w koncernie Coca-Cola Poland zajmując, jako pierwszy Polak na tak wysokim stanowisku w międzynarodowej strukturze Coca-Cola International, funkcję Dyrektora Generalnego. Do jej obowiązków należało wykonanie zmiany programu budżetowego, dostosowanie firmy do wymagań Unii Europejskiej, rozwój lokalnej strategii i dostosowanie jej do oczekiwań rynkowych. Businessman Magazine przyznał jest tytuł „Najbardziej wpływowa kobieta w Polsce”.

Beata Pawłowska przechodzi do HOOP SA z MTV Network Polska, gdzie pełniła funkcję Dyrektora Zarządzającego i Członka Zarządu, będąc odpowiedzialną za rozwój 5-letniej lokalnej strategii firmy. Kierując bezpośrednio 60-osobowym zespołem i pośrednio poprzez dyrektorów wykonawczych 300 osobową grupą pracowników, nadzorowała realizację projektu oceny możliwości i zagrożeń polskiego rynku w celu przygotowania danych do planu biznesowego dla MTV Polska, co zostało wykonane po raz pierwszy w historii MTV dla rynku polskiego.

W latach 1998 - 2002, Beata Pawłowska pracowała w International Paper Klucze, obejmując początkowo stanowisko Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu, a następnie stanowisko Dyrektora Generalnego, gdzie rozwinęła kompleksowy system dystrybucji produktów firmy zarówno na rynku polskim jak i regionu Europy Centralno-Wschodniej, zmodernizowała procesy produkcyjne, jakość produktów i obiekty ochrony środowiska. Beata Pawłowska jest autorką sukcesu na polskim rynku marki Velvet. W 2000 roku, Business Center Club razem z magazynem Zwierciadło przyznał jej tytuł „Business Women Roku 2000”.

Karierę zawodową Beata Pawłowska rozpoczynała w międzynarodowym koncernie Procter & Gamble, gdzie przez siedem lat (1991-1998) zdobywała szerokie doświadczenie w zakresie sprzedaży, marketingu
i zarządzania zasobami ludzkimi, będąc jednym z pierwszych pracowników firmy zatrudnionych w Polsce.

Beata Pawłowska ukończyła Wydział Zarządzania warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.

Hobby: podróże, kolekcjonowanie starego srebra i porcelany, hodowla kwiatów – róż w prywatnym ogrodzie.

Języki: angielski, rosyjski

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z MTV do spółki Hoop

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl