SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z odejściem Roberta Bednarskiego z Onetu znika ekipa Łukasza Wejcherta

Żegnający się z końcem br. z Grupą Onet Robert Bednarski to ostatni z jej kluczowych menedżerów związany z nią także, gdy należała do Grupy TVN i była kierowana przez Łukasza Wejcherta. Od początku przyszłego roku spółką będą kierować wyłącznie menedżerowie nowego właściciela - Grupy Ringier Axel Springer.

Robert BednarskiArticle

Ogłoszone w czwartek odejście z Grupy Onet jej prezesa i dyrektora generalnego Roberta Bednarskiego jest na tyle nagłe, że firma nie mianowała na stałe jego następcy - Jonny Crowe będzie jedynie pełnił obowiązki dyrektora generalnego (przeczytaj więcej na ten temat).

Ponadto z firmą na początku przyszłego roku pożegna się Renata Morlewska-Sipior, którą na stanowisku chief financial officera zastąpi Grzegorz Kania.

Bednarski w czwartek nie chciał konkretnie rozmawiać o powodach swojego odejścia ani dalszych planach zawodowych, tłumacząc się natłokiem zajęć. W Grupie Onet pracował przez 15 lat.

Odejście Roberta Bednarskiego to kolejna w ostatnim roku zmiana w kierownictwie Grupy Onet. W maju br. Jarosław Grabowski, od 2009 roku do jesieni ub.r. będący dyrektorem portalu Onet.pl (po jego odejściu to stanowisko zlikwidowano), przeszedł do Grupy Wirtualna Polska (więcej na ten temat), a w czerwcu Marcin Langowski - związany z Onetem przez 11 lat, ostatnio jako dyrektor rozwoju produktów i innowacji, został prezesem firmy Jusstag (przeczytaj o tym więcej) należącej do Łukasza Wejcherta, byłego prezesa Onetu. Aleksy Uchański, który zastąpił Langowskiego w funkcji dyrektora ds. rozwoju produktu w Grupie Onet, pełnił ją zaledwie przez kilka miesięcy i w listopadzie przeszedł do Edipresse Polska (więcej o tym). W październiku dyrektorem marketingu Grupy Onet został Piotr Bubak, zastępując odchodzącego z firmy po 6 latach pracy Marcina Skowrońskiego (przeczytaj więcej).

Jednocześnie w br. zacieśniona została integracja Grupy Onet i Ringier Axel Springer Polska. Od początku roku działa wspólne biuro reklamy - Media Impact Polska - kierowane przez Jacka Dzięcielaka (więcej na ten temat), w którym nie znalazła się Justyna Duszyńska, kierująca wcześniej biurem reklamy Grupy Onet. W połowie roku utworzono wspólną grupę kierowniczą Onetu i RASP, w której oprócz Bednarskiego, Crowe’a i Kani zasiadają Edyta Sadowska (CEO Ringier Axel Springer Polska) oraz, jako przewodniczący, Mark Dekan (CEO w Ringier Axel Springer Media).

Przejęcie 75 proc. udziałów Grupy Onet od Grupy TVN przez Ringier Axel Springer Media ogłoszono wiosną 2012 roku, a sfinalizowano (wartość transakcji to 960 mln zł) w listopadzie 2012 roku. Już z końcem 2011 roku z Onetu odszedł, sprzedając swoje udziały firmy, jego wieloletni prezes Łukasz Wejchert. W swojej pierwszej nowej spółce - Dirlango, zatrudnił szybko Stefana Nowaka, poprzednio szefa działu mobilnego w Onecie (gdzie zastąpił go Piotr Bubak, natomiast Nowak po odejściu z Dirlango pracował m.in. w Grupie Nokaut, a obecnie jest dyrektorem zarządzającym w Marketing House - przeczytaj o nim więcej). Z kolei jesienią 2012 roku z Onetu odszedł dyrektor wydawniczy Marek Dziewęcki, a jego stanowisko zlikwidowano, uzasadniając to reorganizacją pracy (więcej o tym).

W efekcie w ciągu niecałych trzech lat z Grupy Onet odeszli wszyscy najważniejsi menedżerowie związani z nią, gdy należała do Grupy TVN i była kierowana przez Łukasza Wejcherta.

Warto zaznaczyć, że kiedy w lutym br. Grupa o2 wspólnie z funduszami Innova Capital i MCI Management sfinalizowała całościowe kupno Wirtualnej Polski, z przejmowaną spółką pożegnał się cały dotychczasowy zarząd. Co ciekawe, w radzie nadzorczej nowo utworzonej Grupy Wirtualna Polska znalazł się Łukasz Wejchert (więcej na ten temat). Przy czym biurem reklamy Grupy WP kieruje Joanna Pawlak, wcześniej będąca dyrektorem pionu marketingu i sprzedaży w Wirtualnej Polsce.

W październiku br. strony Grupy Onet - RASP zanotowały 15,58 mln użytkowników i 3,63 mld odsłon, a sam portal Onet.pl - 13,74 mln użytkowników i 3,16 mld odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Z odejściem Roberta Bednarskiego z Onetu znika ekipa Łukasza Wejcherta

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
izolda
lista jest dłuższa
odpowiedź
User
know- how
W Onecie pozostali tylko Ci, którym odpowiada stagnacja umysłowa i poruszanie się z góry określonymi ścieżkami, lub zabawa w korporacyjne gierki typu pomalujmy sobie w ramach integracji wspólnie ściany 😉 Co do listy ludzi których juz nie ma to należy dodać jeszcze kilku managerów i specjalistów którzy nie wpasowali się w nową " lepszą" politykę firmy i albo pracują juz w innych projektach albo poszli na swoje !
odpowiedź
User
Myszka
To nie do końca człowiek z ekipy Wejcherta. Pracował jeszcze za czasów Wilam/Kolbusz wiec znacznie większy staż. Co do samej decyzji to aż dziwne ze tyle czasu aż był u steru ale chyba rasp czekał na odpowiedni moment. Zreszta ostatnio nie miał dobrej passy. Dużo się mu rzeczy rozchodziło i nie były osiągane zakładane wyniki i do tego miotał się podejmując dziwne decyzje lub obiecywał rzeczy nieosiągalne. Do tego miesiąc po miesiącu odchodzili kluczowi pracownicy.
Poza tym z tych wszystkich zarzadowych panów jacy sie przewinęli przez onet to trzeba przyznać ze był najsłabszy - jeśli chodzi o wizje i kierunek rozwoju - ale za to bardzo sprawny od strony finansów wiec na pewnym etapie działalności był ok. Ale ta firmę czekają mega zmiany wiec trzeba innego człowieka za sterami. Wiec odejście było tylko kwestia czasu i nie tyle chodzi o personalia ale o pewną epokę jaka się właśnie zamknęła. Idzie nowe Onetowcy. Take care. Teraz was czeka najwiecej niespodzianek.
odpowiedź