SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z TVN do TV4

24 września na antenie TV4 rozpocznie się emisja szóstej edycji 'Baru'.

Tym razem będzie to "Bar Europa", czyli spotkanie Polaków z przedstawicielami innych nacji europejskich. Program poprowadzi Krzysztof Ibisz.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się castingowe zmagania kandydatów, którzy chcą zaprezentować się przed telewizyjną widownią oraz zmierzyć się z innymi w rywalizacji o zwycięstwo w programie.

Wyboru z kilkunastu tysięcy chętnych dokonywali m.in. reżyserzy programu - Grzegorz Gościniak i Krzysztof Landsberg a także scenarzyści -  Robert i Zdzisław Mickiewicz.

Jedną z gwiazd  będzie Katarzyna Drzyżdżyk, która wygrała reality show 'Ekspedycja Robinson' w TVN.

Jakie wrażenia po castingu? Opowiada Grzegorz Gościniak.

- Duży spokój...( śmiech). Wybrani przez nas uczestnicy to grupa fantastycznych ludzi, a każdy z nich to zdecydowanie odmienna osobowość. Ponad to bardzo wyraźnie rysują się różnice miedzy nimi dzięki temu, że kwestie kulturowe narzucają nowe kategorie relacji. Tym razem nasi uczestnicy to nie tylko Polacy o znanej nam mentalności, ale także mieszkańcy innych krajów Europy. W przypadku baru, dzięki formule reality, stereotypy narodowościowe szybko ulegną weryfikacji a jestem pewny, że potowarzyszy temu spora dawka napięć i emocji. Przyjemnie jest patrzeć jak anglik ze swoim charakterystycznym poczuciem humoru i dystansem do siebie funkcjonuje w zderzeniu z jakąś radykalną postawą przedstawiciela innej nacji. Z pewnością kwestie różnic w mentalności w sposób naturalny będą miały ogromny wpływ na relacje w programie a już na castingu byliśmy tego świadkami. Dużo się działo... Stąd ten spokój.

Jakiego typu osób szukaliście tym razem?

- Nie sztuką jest wybrać do tego typu programu wyłącznie ludzi o namacalnej i spójnej osobowości. Często uczestnicy, którzy na pierwszy rzut oka nie dysponują powierzchowną, często pretensjonalną ekspresją, potrafią nas zaskoczyć, stopniowo odkrywając ciekawą, silną osobowość.

Na jakim etapie są przygotowania do premiery?

- W tej chwili na planie "Baru" trwają ostatnie prace nad scenografią - zarówno w domu Barmanów, jak i w samym lokalu. Wybrana przez nas 16-stka uczestniczy w zdjęciach, ponieważ tradycyjnie już przygotowujemy materiały, które pomogą widzom poznać bohaterów już w trakcie premiery.

Oto finałowa 16 - tka, zaprezentowana przez TV4.

ALEX MUZOLF

lat 31

Typ prawdziwego twardziela. Swoje bogate doświadczenie życiowe zdobywał m. in. w Siłach Specjalnych ONZ podczas misji pokojowych na Bałkanach. Choć nie stara obnosić się ze swoją żołnierską przeszłością, to jego sylwetka, blizny i tatuaże wzbudzają wśród pozostałych uczestników skrajne emocje - u jednych respekt, u innych zaufanie.

Mieszka w Poznaniu. Prowadzi własną firmę. Najbardziej dumny jest ze swojego 9 letniego synka Alana, którego samotnie wychowuje. Sporo podróżował. Podobało mu się we Włoszech, Hiszpanii i Holandii.

ANNA TRYBUSZEWSKA

Lat 22

Mieszka w Warszawie. Fotografowanie to jej pasja. Po skończeniu studiów planuje poświęcić się jej całkowicie. To dziewczyna - zagadka. Mówi, że jest "paradoksalnym typem osobowości", co oznacza, że każda jej cecha zaprzecza innej. Jej artystyczną pasję, zdecydowaną i silną osobowość jako pierwszy zauważył i docenił Tomek Golonko, uznając ją za bratnią duszę. Podczas castingu deklarowali, że - jako swoiści outsaiderzy - w programie będą trzymać się razem.

DOROTA FRĄCKIEWICZ

lat 33

Typowa warszawianka. Jeździ na nartach, konno, pływa, skacze ze spadochronem, ale zbiera też anioły i jest dyplomowaną hafciarką - koronkarką. Ukończyła także Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną na kierunku turystyka. Obraca wielkimi pieniędzmi - pracuje jako specjalistka ds. funduszy inwestycyjnych w jednej z firm finansowych. Pomimo tak szerokich zainteresowań i sukcesów w pracy, Dorota do tej pory nie znalazła miłości swojego życia. Czy odnajdzie ją w Barze?

JURATE ALIŠAUSKAITE - KASPRZYK

lat 27

Jeśli ktoś chce być poważnym historykiem na Litwie, musi koniecznie wyjechać do Polski. Jurate wyjechała, by odbyć staż na Uniwersytecie Wrocławskim. Poznała tu swojego obecnego męża Polaka. Dzięki temu potrafi krytycznie przyjrzeć się naszym rodakom i celnie wytknąć im wszystkie narodowe przywary. Jest młodą litewską patriotką.  W programie chce udowodnić, że Litwa to nie prowincja Europy.


KATARZYNA DRZYŻDŻYK

lat 22

Uczestnicy nazywają ją Miss Robinson, a to dlatego że wygrała reality show "Wyprawa Robinson". Choć każdy wie, jak wygląda - wielu uczestników czuło się onieśmielonych jej urodą - rzadko kto potrafi powiedzieć, jaka naprawdę jest. Jej uroda i wdzięk są tylko pułapką dla tych, którzy nie doceniają jej jako wytrawnego gracza w walce o sławę i pieniądze.

KATARZYNA SZAFRON

lat 20

Jest mieszkanką Rybnika. Pracuje jako modelka i fotomodelka. Była też tancerką. W programie ma swojego Romeo, czyli Marco, który również zwycięsko przeszedł casting. Razem tworzą mocny polsko-włoski duet, którego siły boją się pozostali uczestnicy.


LUDMILA PITYLAK

Lat 21

Na pierwszy rzut oka to drobna, nieśmiała i zagubiona w wielkim świecie Ukrainka. Nic bardziej mylnego. Już po kilku minutach kontaktu z tą tajemniczą dziewczyną wiemy, że stoi przed nami silna, świadoma swojej urody, zalet i wartości kobieta. Ludmiła nie boi się głośno mówić o swojej wartości. Jest jej świadoma i wie, że mężczyźni, których sobie upatrzy zawsze w końcu legną u jej stóp. Jej postawa w naturalny sposób wzbudza niechęć u kobiet i niepewność u mężczyzn.


MARCO BOCCHINO
lat 31

Marko pochodzi z Toskanii we Włoszech. Do Polski przyjechał z powodu miłości. Mieszka tu już 8 lat. Jest wschodzącą gwiazdą włoskiej piosenki. Polskim widzom dał się już bliżej poznać w programie "Europa da się lubić". Znajomi mówią, że przyjechał do Polski z powodu jednej dziewczyny, a został dla wielu innych. Jednakże w programie Bar będzie z tą "jedną jedyną", Katarzyną Szafron.

MARTIN MIMC - MALECKI

Martin zaraz po urodzeniu wraz z rodzicami przeniósł się do Szwecji. Spędził tam całe dzieciństwo i młodzieńcze lata. Ukończył szkołę średnią Thorildsplan o profilu ekonomicznym w Sztokholmie. Studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Planuje mieć własną firmę. Wcześniej pracował już m.in. jako barman i instruktor nurkowania w Grecji i na Cyprze. Podczas swoich licznych podróży odwiedził również Niemcy, Białoruś, Ukrainę, Norwegię, Danię, Francję, Hiszpanię, Stany Zjednoczone i Egipt. Rozważny i chłodny - typowy skandynaw, jednak potrafi, jak nikt inny stopić lód w sercu najbardziej zaciętej kobiety.

MICHAŁ TEODOROWSKI

lat 26

Yuppie z Krakowa. Od dwóch lat prowadzi własną firmę prawniczą. Uwielbia podróżować. Zwiedził całą Europę i Stany Zjednoczone. Aktywny - lubi sport, a szczególnie kick-boxing, piłkę nożną i koszykówkę. Pragnie popularności i kamer. Zdeklarowany hedonista. Co ciekawe jako ambitny menadżer przywykły do dominacji w grupie bardzo szybko zaprzyjaźnił się z niezależnym, chodzącym własnymi ścieżkami Alexem. Razem tworzą mocny team. Ciekawe, co się stanie, kiedy zmuszeni zostaną do wzajemnej konfrontacji.


PATRYCJA JABŁOŃSKA

lat 22

Patrycja pochodzi z Opola. Jest projektantką mody, a na dodatek niewiele modelek może konkurować z jej urodą. Dzięki swojej nieposkromionej energii jest zawsze w centrum zainteresowania, co nie zawsze podoba się pozostałym uczestniczkom.


ROBERT ACHILLEAS TRYFON

lat 37

Robert z wykształcenia jest technikiem analityki medycznej. Połowę swojego życia spędził w Grecji, a połowę w Polsce, którą kocha jak drugą ojczyznę. Zgłaszając się do castingu podkreślał, że Bar Europa nie może obyć się bez Greka, bo to przecież w Grecji narodziła się europejska kultura. W programie chce pokazać typowo grecką żywiołowość, otwartość, spontaniczność i prawdziwy grecki charakter, bo jak sam mówi "ludzie dzielą się na Greków i tych, którzy chcą nimi być".

SEBASTIAN GÓRALCZYK
lat 22

Sebastian mieszka w Kłecku w województwie wielkopolskim. Jest studentem europejskiej komunikacji społecznej w Kolegium Europejskim w Gnieźnie. Równocześnie pracuje - jest barmanem i DJ-jem. Ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski w tańcu hip-hop. Jest obiektem westchnień kobiet, które w mężczyźnie szukają ciepła, szczerości i głębokiej wrażliwości.

THOMAS AMOS

lat 28

Mówi o sobie, że jest typowym angielskim snobem, a mimo to zdobył serca pozostałych uczestników. Urodził się w Nottingham. Średnie wykształcenie zdobył w Chese High School w Malwern, Worcestershire. Później kontynuował naukę na Essex University. Po raz pierwszy przyjechał do Polski jako woluntariusz. Pracował na Śląsku przy projekcie skierowanym do dzieci z ubogich i patologicznych rodzin. Później był pracownikiem niezależnego teatru. Za co tak bardzo kochają go wszyscy pozostali uczestnicy? - sam odpowiada na to pytanie tak: "Nie mam w sobie nic wyjątkowego. Jestem po prostu Anglikiem".

TOMASZ GOLONKO

lat 18

Tomek jest najmłodszym z uczestników Baru Europa, jednak swoją dojrzałością i trafnością spostrzeżeń potrafi zaskoczyć niejednego ze starszych. Te cechy z pewnością predysponują go do pracy w telewizji, o czym zresztą marzy. W domu nie było mu lekko - ojciec się wyprowadził, a brat pił. Tomkowi udało się jednak zbudować tarczę ochronną i nie dać się trudnej rzeczywistości. "Jeżeli jakiś lamus jest wobec mnie nie OK, odpowiem mu tym samym, bo nie uznaję żadnych granic w relacjach międzyludzkich" - mówił podczas castingu. Od trzech lat jest wolontariuszem - pomaga dzieciom i osobom starszym, wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują.

VADIM AFANASSIEV

lat 38

Rosyjski romantyk. Jest artystą - rzeźbi, maluje, pisze piosenki i śpiewa. Jak prawdziwy Rosjanin przy wódce rozmawia o Bogu i o życiu. Jest duszą towarzystwa. Nie wszyscy czują się jednak przy nim swobodnie, bo człowiek o tak szerokich horyzontach myślowych może wprawiać swych rozmówców w niepewność i zakłopotanie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z TVN do TV4

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl