SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z TVP do Discovery Historia

Była wicedyrektor telewizyjnej Dwójki, Barbara Bilińska - Kępa, 1 marca została dyrektorem kanału Discovery Historia.

Do zespołu Discovery Historia dołączyła także Katarzyna Sieczyńska, która objęła stanowisko programme plannera.

Barbara Bilińska-Kępa jako dyrektor stacji odpowiadać będzie za zarządzanie i rozwój Discovery Historia w Polsce, w tym za strategię programową i marketingową.

Bilińska-Kępa ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży telewizyjnej. Od była 1993 roku związana z TVP, najpierw jako reporterka w WOT, następnie na stanowisku szefa działu w TVP1. Od 2000 roku pełniła funkcje wicedyrektora ds. programowych TVP2. W czerwcu 2006 roku na krótko została p.o. obowiązki dyrektora Dwójki, a następnie powróciła na poprzednie stanowisko. Z Telewizją Polską pożegnała się ostatecznie w styczniu tego roku.

Katarzyna Sieczyńska odpowiadać będzie za przygotowanie ramówki kanału Discovery Historia, zawierającej programy traktujące o historii współczesnej, starożytnej, dziejach Polski, sprawach militarnych, jak również biografie i inne tematy.

Sieczyńska przeszła do Discovery Historia z MTV Polska, gdzie była producentem, i odpowiadała za ‘music programming’.

Discovery Historia to kanał dokumentalny w nowoczesnym formacie oferujący świeże spojrzenie i nowatorskie podejście do tematów historycznych. W stacji znaleźć można klasyczny dokument, ale też współczesne inscenizacje wydarzeń historycznych i programy typu talk-show. Kanał został wprowadzony na rynek w listopadzie 2006 r. i dostępny jest jedynie na platformie ‘n’. Producentem wykonawczym Discovery Historia odpowiedzialnym za produkcje TVN dla stacji jest Grażyna Bukowska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z TVP do Discovery Historia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl