SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Za 10 lat rozmowy telefoniczne za darmo"

"Wydaje mi się, że za 10 lat wszystkie rozmowy telefoniczne będą za darmo, bez względu na to, czy rozmawiamy przez komputer czy przez telefon".

Powiedział wczoraj Niklas Zennström współtwórca i założyciel komunikatora Skype.

"Wizja Skype'a była taka, żeby wszyscy mogli rozmawiać za darmo" - podkreślił Zennström, który wziął udział w dyskusji panelowej organizowanej przez Grupę Onet.pl i Skype.

Była ona poświęcona roli komunikatorów w rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Obok Zennströma, wzięli w niej udział b. prezydent Lech Wałęsa, wicepremier i minister spraw wewnętrznych Ludwik Dorn, p.o prezydent Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz, szef UKE Anna Streżyńska, prezes Grupy Onet.pl Łukasz Wejchert, Julia Pitera - poseł na Sejm RP, Andrzej Sadowski – wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha oraz Piotr Gawron – Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej BRE Bank. Goście wspólnie zastanawiali się nad rolą komunikatorów w życiu polskiego społeczeństwa, w tym wykorzystaniu ich w administracji publicznej.

Jej uczestnicy zastanawiali się, czy czeka nas era swobodnej komunikacji, bez dodatkowych opłat i z wykorzystaniem nowoczesnych form komunikacji.

Wygląda na to, że tak. Już teraz z aplikacji tych korzysta ponad 500 mln ludzi na całym świecie. Możliwości ich wykorzystywania w powszechnej komunikacji, przez osoby prywatne, firmy i instytucje rządowe poruszony został w trakcie dyskusji panelowej.

Współpraca pomiędzy największym polskim portalem i firmą, która stworzyła jedno z najbardziej powszechnych na świecie narzędzi do komunikacji głosowej, tekstowej i wideo trwa rok. W naszym kraju z OnetSkype korzysta obecnie ponad 3 mln użytkowników. W tej chwili Polska jest numerem 3 na świecie pod względem ilości użytkowników. Wyprzedzają ją Stany Zjednoczone Ameryki z 20 mln i Chiny z 9 mln użytkowników.

Możliwości jakie stwarzają te aplikacje są ogromne. Można je bowiem wykorzystywać nie tylko do komunikacji pomiędzy osobami, ale również do komunikowania się wewnątrz instytucji rządowych, co znacznie obniża koszty i ułatwia realizowanie zadań.

Podczas dyskusji podano przykłady innych krajów, w których zarejestrowanie działalności gospodarczej, można załatwić przez Internet lub telefon w ciągu kilkunastu minut. Innym zastosowaniem komunikatorów może być w niedalekiej przyszłości bezpośredni kontakt z biurem obsługi klienta. Już teraz operatorzy telekomunikacyjni czy instytucje finansowe korzystają z takich środków jak czat, czy poczta elektroniczna do rozwiązywania problemów klientów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Za 10 lat rozmowy telefoniczne za darmo"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl