SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Za 10 mld dolarów Sinclair kupi sportowe stacje Foxa

Sinclair Broadcast Group i Disney zawarły nieformalne porozumienie w sprawie sprzedaży sieci sportowych kanałów telewizyjnych należących do 21st Century Fox. Kwotę transakcji ustalono wstępnie na 10 mld dolarów. Disney jest zobowiązany przez regulatora do znalezienia kupca na Regional Sports Networks w ramach przejęcia rozrywkowej części Foxa.

Rupert Murdoch, szef 21st Century Fox Article

Sprzedaż należącej do Foxa sieci Regional Sports Networks (RSN) obejmującej pakiet  sportowych kanałów nadających w USA została przewidziana w umowie przejęcia rozrywkowej części 21st Century Fox przez Disneya podpisanej w połowie ub.r..

Amerykańskie instytucje regulacyjne doszły do wniosku, że Disney posiadający już w swoim portfolio stacje sportowe musi pozbyć się tych przejętych od Foxa, aby nie zająć dominującej pozycji na rynku.

Teraz, jak donoszą amerykańskie media doszło do wstępnego porozumienia pomiędzy koncernem Sinclair Broadcast Group a Disneyem. Umowa przewiduje sprzedaż RSN za kwotę 10 mld dol. Dzięki tej transakcji Disney mógłby zakończyć proces akwizycji Foxa.

Porozumienie ma na razie jedynie wstępny charakter, nie ustalono dotąd dokładnych warunków umowy, dodatkowo zaś Sinclair musi poszukać środków na zakup RSN, bowiem finalizację ewentualnej transakcji przewidziano w gotówce.

RSN nie jest jedyną sportową częścią Foxa, która ma zmienić właściciela. Według nieoficjalnych informacji niedawno Amazon i Sinclair za kwotę 3,5 mld dol. przejęli do spółki należący do Foxa sportowy kanał  Yes Network.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za 10 mld dolarów Sinclair kupi sportowe stacje Foxa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl