SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Za 440 mln dolarów Fox przejmuje serwis VOD Tubi. Platforma pozostanie niezależna, nie będzie oryginalnych treści

Koncern medialny Foc Corp. przejął Tubi, serwis VOD dostępny za darmo w zamian za oglądanie reklam. Kwota transakcji wynosi 440 mln dolarów. W ramach umowy Tubi pozostanie niezależną platformą, w związku z przejęciem nie ma jednak planów oferowania w Tubi oryginalnych produkcji przeznaczonych dla tego serwisu.

Article

Tubi to serwis VOD funkcjonujący na rynku od 2014 r. Platforma jest dostępna dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii i oferuje dostęp do filmów i seriali za darmo w zamian za oglądanie przez odbiorców niepomijalnych reklam emitowanych w trakcie emisji treści.

Fox przejmuje Tubi

Od kilku tygodni pojawiały się informacje o tym, że Tubi może zostać przejęty przez medialny koncern Fox Corp. kontrolowany przez rodzinę Murdochów. W doniesieniach mówiono o tym, że kwota przejęcia może sięgać 500 mln dol.

Teraz poinformowano, że w wyniku zawartej umowy Fox kupił Tubi za niższą od oczekiwanej kwotę 440 mln dol. Aby wesprzeć finansowo tę transakcję Fox zapowiedział sprzedaż 5 proc. swoich udziałów w platformie Roku.

Tubi pozostanie niezależny

Według zapowiedzi po zakończeniu transakcji przejęcia przez Fox Corp. Tubi pozostanie niezależną częścią koncernu działając na dotychczasowych zasadach.

W ramach oferty Tubi nie są planowane oryginalne produkcje filmowe przeznaczone na tę platformę, ma się ona jednak rozrastać o kolejne tytuły filmów i seriali emitowanych na zasadach licencji. Obecnie w USA Tubi zapewnia odbiorcom dostęp do ponad 15 tys. tytułów.

Koncern Fox Corporation w ciągu ostatnich sześciu miesięcy 2019 roku zanotował ponad 6,4 mld dolarów przychodów, wzrósł także półroczny i kwartalny zysk netto spółki. Większość wpływów firmy pochodziła z segmentu telewizyjnego, Fox podał też że tegoroczna transmisja z Super Bowl przyniosła ponad 600 mln dolarów przychodów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za 440 mln dolarów Fox przejmuje serwis VOD Tubi. Platforma pozostanie niezależna, nie będzie oryginalnych treści

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl