SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Za 5,3 mld dolarów Visa kupuje Plaid. Chce wejść w nowy obszar fintech

Koncern Visa zawarł porozumienie w sprawie przejęcia strtupu Plaid zajmującego się współpracą pomiędzy bankami a aplikacjami do zarządzania finansami. Kwota transakcji wynosi 5,3 mld dolarów, to dwukrotnie więcej niż ubiegłoroczna wycena Plaid. Dzięki akwizycji Visa zamierza wejść w nowy obszar sektora finansów i opracowywać dla klientów dodatkowe usługi.

Article

Plaid to działający od 2013 r. amerykański startup zajmujący się tworzeniem interfejsów programistycznych, dzięki którym aplikacje do zarządzania finansami mogą łączyć się kontami bankowymi użytkowników pozwalając na korzystanie z usług bankowości mobilnej. Z rozwiązań opracowanych przez Plaid korzystają takie aplikacje i serwisy jak Acorns, Betterment, Chime, Transferwise czy Venmo.

Teraz poinformowano, że Plaid zostanie przejęty przez koncern Visa, operatora popularnych kart płatniczych. Kwotę transakcji ustalono na 5,3 mld dol., to dwukrotnie więcej niż wycena startupu z 2019 r. na poziomie 2,6 mld. Wcześniej Visa zainwestowała w Plaid 250 mln dol., inwestycji w takiej samej kwocie dokonał także jej konkurent – Mastercard. Według zapowiedzi akwizycja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu wymaganych zgód regulatorów.

W komunikacie Visa zapowiada, że dzięki przejęciu Plaid będzie mogła wejść w nowe obszary sektora usług finansowych i w przyszłości zaoferować nowatorskie rozwiązania kierowane zarówno do użytkowników aplikacji, jak i ich deweloperów oraz banków.

Branżowe media finansowe zaznaczają, że Plaid jest także właścicielem portfela kryptowaluty Abra, co Visa może w przyszłości wykorzystać we własnych planach biznesowych. Z kolei Plaid zapowiada ekspansję na rynki poza USA, najbliższe plany w tym zakresie dotyczą Europy, a w szczególności Wielkiej Brytanii.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za 5,3 mld dolarów Visa kupuje Plaid. Chce wejść w nowy obszar fintech

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl