SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Za 910 mln euro Bridgestone przejmuje od TomTom platformę Telematics do zarządzania flotą

Koncern Bridgestone, znany na rynku producent opon samochodowych kupił od firmy TomTom jej oddział usług telematycznych pozwalających na zarządzanie flotą aut. Transakcja ma wartość 910 mln euro, dzięki niej Bridgestone zamierza poszerzyć grono klientów oraz dotrzeć do nich z nowym rodzajem rozwiązań cyfrowych.

Article

Bridgestone jest znanym na rynku producentem opon samochodowych, z kolei TomTom to jedna z firm oferujących rozwiązania z segmentu geolokalizacji oraz związanych z tym usług kierowanych na rynek korporacyjny.

Według zapowiedzi po zakończeniu transakcji Bridgestone przejmie cały kapitał zakładowy TomTom Telematics za kwotę 910 mln euro, z zastrzeżeniem zwyczajowych korekt zamknięcia. Przejęcie jest finansowane z dostępnych środków własnych i oczekuje się, że transakcja spowoduje wzrost zysku na jedną akcję już w pierwszym roku. Przejmowany jest jedynie oddział telematyczny firmy TomTom. Przewiduje się, że transakcja zostanie sfinalizowana najpóźniej w drugim kwartale 2019 r.

TomTom Telematics posiada grupę stałych użytkowników dysponujących ponad 860 tys. pojazdów, z których dwie trzecie to samochody ciężarowe. Firma oferuje profilowane systemy telematyczne, takie jak WebFleet i NextFleet.  Codziennie obsługuje ponad 800 mln pozycji GPS, 3.3 mln podróży oraz ponad 200 mln odebranych wiadomości.

Według komunikatu najnowsza inwestycja ma wynikać z wcześniejszych działań Bridgestone, których celem jest wzmocnienie potencjału firmy w dziedzinie rozwiązań cyfrowych, w szczególności związanych z rozwojem platform cyfrowych oraz gromadzeniem i analizą danych z czujników. Efektem tych prac jest wdrożenie szeregu nowoczesnych aplikacji, takich jak: Tirematics, Mobox, FleetPulse oraz Bridgestone Connect, do których obecnie dołączy Telematics.

 

Dołącz do dyskusji: Za 910 mln euro Bridgestone przejmuje od TomTom platformę Telematics do zarządzania flotą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl