SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Za kilka tygodni nowe emotikony dla wszystkich użytkowników Facebooka

Po kilku miesiącach testowania przycisków Reactions portal Facebook zamierza wprowadzić tę opcję dla wszystkich użytkowników. Reactions to zbiór emotikon, które mają być alternatywą i uzupełnieniem dla przycisku „Lubię to”.

Article

Informacje o zamiarach Facebooka pochodzą z nieoficjalnych źródeł, do których dotarł serwis Bloomberg. Zgodnie z nimi zestaw przycisków o nazwie Reactions (reakcje) ma się pojawić w zarówno w mobilnej, jak i desktopowej wersji Facebooka w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Po raz pierwszy możliwość pojawienia się nowych przycisków obok dobrze znanego obecnie „Lubię to” Mark Zuckerberg zapowiedział jesienią ub.r., nie wykluczając, że użytkownicy otrzymają do dyspozycji przycisk „Nie lubię”. Wkrótce potem Facebook wyjaśnił, że nie chodzi o wprowadzenie jednego dodatkowego przycisku oznaczającego dezaprobatę dla konkretnych treści, ale cały zestaw nowych narzędzi pozwalających na wyrażanie przez użytkowników większej gamy emocji niż do tej pory.

W październiku ub.r. okazało się, że planowane przez Facebooka rozwiązanie będzie zestawem kilku emotikon pod wspólną nazwą Reactions, jednocześnie rozpoczęły się ograniczone testy tego narzędzia. Reactions mogli wypróbować wybrani użytkownicy w Hiszpanii, Irlandii, Chile, Portugalii i Kolumbii. Teraz według niepotwierdzonych na razie informacji przyciski zostaną udostępnione najpierw internautom w Stanach Zjednoczonych, a za kilka kolejnych tygodni użytkownikom na całym świecie.

W zestawie Reactions znalazły się przyciski oznaczające m.in. miłość, śmiech, zdziwienie, smutek i złość. Opcja będzie dostępna zarówno w mobilnej, jak i desktopowej wersji Facebooka. Zestaw będzie miał postać rozwijającego się automatycznie paska po kliknięciu na dobrze znany obecny przycisk „Lubię to”. Pracownicy Facebooka twierdzą, że Reactions zostały przygotowane przy udziale zespołu psychologów, a ich wprowadzenie ma pozwolić na wyrażanie przez internautów emocji w sytuacjach, gdy przycisk „Lubię to” nie wydaje się właściwy lub wystarczający.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za kilka tygodni nowe emotikony dla wszystkich użytkowników Facebooka

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anka
Nie używam FB. Nie mam profili społecznościowych. Niepotrzebne mi to do życia
17 11
odpowiedź
User
009
mam nadzieję, że za Facebookiem pójdą inne portale
9 9
odpowiedź
User
Królik
Nie używam FB. Nie mam profili społecznościowych. Niepotrzebne mi to do życia

ale siedzę na innych portalach i udzielam się w komentarzach ;-)
11 8
odpowiedź