SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Za kulisami „MasterChef”: Gessler wybrali szefowie TVN, jurorów wyłonił casting

Magda Gessler do prowadzenia „MasterChef” została wybrana przez szefów TVN. Pozostałych jurorów wyłonił trzyetapowy casting, w którym wzięli udział szefowie kuchni, krytycy kulinarni i dziennikarze - zdradza producentka formatu.

Za kulisami „MasterChef”: Gessler wybrali szefowie TVN, jurorów wyłonił casting

Jak już informowaliśmy, szykowany przez TVN program „MasterChef” poprowadzi Magda Gessler, która w TVN jest też gospodynią „Kuchennych rewolucji”. W wyborze uczestników pomagać będą jej Anna Starmach i Michel Moran (więcej na ten temat). Producentka formatu Ewa Leja-Bysina ujawnia, jak wyglądał wybór całej trójki.

- Magda Gessler została zaproponowana na szefa jury przez Edwarda Miszczaka i Piotra Waltera. W tej chwili jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce osobą związaną z gastronomią. Jest szefową wielu restauracji, wielu patronuje i dla każdego Polaka jest największym autorytetem kulinarnym - opowiada Ewa Leja- Bysina.

>>> Anna Starmach, Magda Gessler i Michel Moran w „MasterChef” (fotogaleria)

Inaczej wyglądało wyłonienie pozostałych jurorów. Aby ich wybrać, TVN zorganizował trzy etapowy casting. - Zaprosiliśmy do niego najlepszych szefów kuchni z całej Polski. W przesłuchaniach wzięli udział także cudzoziemcy, ale tylko ci, którzy nie mają problemów z porozumiewaniem się w języku polskim. Poza szefami kuchni w castingach brały też udział osoby związane z kulinariami, gastronomią. Było kilku krytyków, znawców kuchni, autorów popularnych blogów kulinarnych, dziennikarzy, było parę osób, które występowały w innych programach telewizyjnych - mówi Leja-Bysina.

Pierwszym etapem castingu była rozmowa z reporterkami. - Po obejrzeniu wszystkich nagrań wybraliśmy dwudziestu kilku kandydatów. Wzięli oni udział w kolejnym etapie, który polegał na tym, że tworzyliśmy umowne jury, przed którym gotował statysta. Jurorzy mieli zachowywać się tak, jakby byli w programie, a my zwracaliśmy uwagę na ich reakcje, pytania jakie są zadawane gotującemu, kontakt z uczestnikiem, to, jak oceniają i zachowują się na tym improwizowanym planie. Z tych osób wybraliśmy kilkanaście, które przedstawiliśmy szefom TVN, którzy wskazali dwie, kobietę i mężczyznę - opowiada producentka.

Jak ujawnia, o wyborze całego składu jurorskiego zdecydowało kilka elementów. - Przede wszystkim to, czy jurorzy do siebie pasują. Musieliśmy mieć pewność, że te osoby występując w trójkę będą się dobrze razem czuły, że ich współpraca będzie dobra dla uczestników. Ważne było też to, by jury było wiarygodne dla widza. Zwyciężyły predyspozycje „telewizyjno-osobowościowe”, czyli umiejętność pracy na planie, kontakt z uczestnikami - tłumaczy Ewa Leja-Bysina.

Anna Starmach zdobyła tytuł najlepszego kucharza w konkursie „Gotuj o wszystko” organizowanym w „Dzień dobry TVN”. Ukończyła Le Cordon Bleu w Paryżu, najlepszą szkołę gotowania na świecie, obecnie gotuje w „DD TVN”. Michel Moran to szef kuchni i zarazem właściciel warszawskiej restauracji Bistro de Paris. Z branżą gastronomiczną związany jest od 26 lat, pracował w wielu renomowanych restauracjach w Europie.

Leja-Bysina podkreśla, że Anna potrafi gotować z wyobraźnią i jest uosobieniem marzenia tysięcy młodych Polaków o tym, żeby robić w życiu to, co się kocha, wbrew wszystkim przeciwnościom. Natomiast pytana o Michela Morana zwraca uwagę, że jego ogromne doświadczenie w pracy z różnymi kucharzami na pewno okaże się bezcenne dla uczestników programu. - I choć nie jest znany z telewizji, podejrzewam, że bardzo szybko okaże się wiarygodny dla widzów - wyjaśnia producentka.


Anna Starmach, Magda Gessler i Michel Moran w „MasterChef”

Castingi do „MasterChef” z udziałem jurorów ruszają 7 lipca br. Wybrani przez jurorów uczestnicy przez kilka tygodni rywalizować będą ze sobą w różnych, kulinarnych zadaniach, stopniowo odpadając z rywalizacji. Najlepszy z kucharzy-amatorów, którego wyłonią jurorzy, wygra 100 tys. zł i kontrakt na wydanie książki kulinarnej.

Program „MasterChef” powstał w Wielkiej Brytanii i doczekał się już edycji w ponad 30 krajach świata. W Stanach Zjednoczonych jego gospodarzem jest słynny Gordon Ramsey. TVN reality-show będzie produkować samodzielnie. Licencjodawcą formatu jest firma Shine International.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za kulisami „MasterChef”: Gessler wybrali szefowie TVN, jurorów wyłonił casting

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dp
(Gessler) "dla każdego Polaka jest największym autorytetem kulinarnym - opowiada Ewa Leja- Bysina." To juz nie tylko politycy ale i redaktorzy wypowiadają się w imieniu każdego Polaka... hm
8 8
odpowiedź
User
kiedyś to była jakość teraz słupki...
"Magda Gessler została zaproponowana na szefa jury przez Edwarda Miszczaka i Piotra Waltera. W tej chwili jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce osobą związaną z gastronomią. Jest szefową wielu restauracji, wielu patronuje i dla każdego Polaka jest największym autorytetem kulinarnym - opowiada Ewa Leja- Bysina."

Buhahahaa
8 8
odpowiedź
User
neo
zapowiada się interesująco. ciekawe jak ten Michele...
8 8
odpowiedź
User
JakUbek
Gdyby format powstawał w telewizji publicznej tyuł brzmiałby: "Kolejny skandal w TVP! Dyrektorzy z pominięciem castingu wybrali prowadzącą..." :)
8 8
odpowiedź
User
alka
A jakie przeciwnosi losu miala Ania Starmach?!?! Miliony u taty na koncie i mozliwosc robienia wszystkiego co sie chce w zyciu!!
8 8
odpowiedź