SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Żabka Jush pierwszy raz dostarczyła zakupy dronem. Zamówiła je gwiazda „M jak miłość” (wideo)

Dostawy zakupów z użyciem dronów to kolejny etap w rozwoju firm sprzedających w sieci. W ostatni weekend tę formę dostawy przetestowała Żabka Jush, która dostarczyła w ten sposób zakupy spożywcze na plażę w Warszawie. Zamówił je Mikołaj Roznerski, aktor znany m.n. z „M jak miłość”.

fot. Żabka fot. Żabka

Pierwszy raz w Polsce usługa q-commerce wykorzystała drona do realizacji zamówienia. Maszyna wyruszyła z magazynu na Powiślu i po krótkim locie wylądowała na plaży w Warszawie. Przeprowadzona akcja była związana z promocją dostaw w plener, które w czerwcu wróciły do aplikacji Żabka Jush.

- Dzięki rozwojowi technologii możemy dzisiaj przeprowadzać akcje związane z innowacyjną dostawą, co jest nie tylko świetną promocją Żabki Jush, ale kładzie również podwaliny pod nowy kierunek rozwoju q-commerce w Polsce - mówi Karol Gajewicz, head of Venture Studio w Żabka Future.

W dostarczonym zamówieniu znajdowały się między innymi produkty marek własnych Żabki, takie jak soki Wycisk, płynne przekąski Foodini, croissant z Żabka Café, roślinny batonik Plant Hunter, a także świeże owoce. Cały lot trwał szybciej niż tradycyjne zamówienie – zostało ono doręczone w niecałe 7 minut.

Cała operacja była wspierana w mediach społecznościowych przez aktora Mikołaja Roznerskiego, który znany jest z serialu „M jak miłość”, a także „Na dobre i na złe” czy „Druga szansa”. To właśnie on dokonał premierowego zamówienia dostarczonego dronem.

Akcja jest wynikiem współpracy Lite e-Commerce, startupu odpowiedzialnego za Żabkę Jush, z Faradą. Produkująca drony firma jest finalistą Żabka Future Lab, jednego z programów akceleracyjnych prowadzonych przez Grupę Żabka. Dostawy dronem stają się coraz bardziej realne dzięki nowoczesnym zastosowaniom technologicznym, co pozwala zwiększyć im zasięg czy obciążenie

- To kolejny test dronów w logistyce realizowany przez naszą Grupę, jednocześnie pierwsze dla sektora q-commerce. Bezzałogowce są świetnym narzędziem do transformacji procesów i całych sektorów. To właśnie wyznaczanie nowych horyzontów zastosowania dronów jest główną ideą przyświecającą nam w codziennej pracy - mówi Joanna Rutkowska, dyrektor ds. publicznych i operacyjnych w Farada Group.

- Rozwój technologii oraz coraz większe możliwości współczesnych dronów mogą spowodować, że już niedługo takie dostawy będą coraz częściej spotykane – mówi Kamil Bąkowski, marketing & eCommerce director w Lite e-Commerce.

Aplikacja Żabka Jush pozwala na dostarczenie do domu zakupów spożywczych nawet w 15 minut od zamówienia. Usługa zadebiutowała w 2021 roku w Warszawie, a od tego czasu rozszerzyła zasięg swojej działalności o Gdańsk, Sopot, Katowice, Kraków, Poznań i Piaseczno.

Pierwszą dużą firmą, która zaczęła wykorzystywać drony do dostaw zamówień, był Amazon. Pierwsze eksperymenty miały miejsce już na początku 2013 roku.

Dołącz do dyskusji: Żabka Jush pierwszy raz dostarczyła zakupy dronem. Zamówiła je gwiazda „M jak miłość” (wideo)

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Korpopitolenie aby w mediach o Żapce napisali. Już Amazon parę lat temu testował coś takiego i nic z tego nie wyszło.
13 4
odpowiedź
User
Niezadowolony
Żenujące są te wszystkie firmy dostarczające zakupy z dowozem. Dostarczanie dostarczanie dronami, rakietami a ja mieszkając w promieniu 6 km od najbliższego sklepu tej sieci zrealizować zakupów nie mogę i zastanawiam się kto z tego korzysta, skoro w mieście sklep jest na każdym osiedlu a tam gdzie faktycznie tego typu usługa byłaby przydatna czyli obrzeża miast to nie działa.
12 4
odpowiedź
User
mike
W mieście powiatowym mieszkam i żapki mam w odległości kolejno: 200 m, 400 m, 500 m, i dwie w odległości 700 m. Szybciej dojdę do najdalszej i wrócę spacerkiem niż mi zakupy dostarczą.
9 4
odpowiedź