SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Żabka wprowadza do sprzedaży maseczki jednorazowe: 10 sztuk za 16,17 zł

Od środy 15 marca sieć sklepów Żabka wprowadza do sprzedaży jednorazowe maseczki ochronne. Cena opakowanie z 10 maseczkami to 16,17 zł. Firma przekaże też nieodpłatnie pół miliona maseczek medycznych do szpitali.

Article

Żabka Polska podkreśla, że niska cena maseczek wynika z całkowitej rezygnacji przez firmę i jej franczyzobiorców z marży. Do sprzedaży trafi blisko 8 milionów jednorazowych maseczek ochronnych, które będą do nabycia w ponad 6 tys. sklepach w opakowaniach po 10 sztuk - w cenie 16,17 zł za pakiet. Do 16 kwietnia br. maseczki pojawią się we wszystkich sklepach Żabka w całej Polsce. Firma zapowiada, że kolejna transza pojawi się w sklepach w przyszłym tygodniu.

- Każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych - komentuje Tomasz Suchański, prezes zarządu firmy Żabka Polska.

Aby zapobiec potencjalnym spekulacjom cenowym, firma zwróciła się do franczyzobiorców o szczególną uwagę przy sprzedaży maseczek i wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami dla każdego klienta.

Maseczki dla Żabki przyleciały do Polski specjalnie zorganizowanym przez sieć samolotem Boeing 747-400 Jumbo Jet i trafiły w ostatni piątek w nocy na Lotnisko Chopina w Warszawie. Po załatwieniu formalności są obecnie kierowane do sklepów w całej Polsce.

 

Żabka Polska przekaże też nieodpłatnie pół miliona maseczek medycznych do placówek służby zdrowia (w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia). O tym, które szpitale je dostaną, zdecyduje ministerstwo. Wcześniej sieć na swój koszt wyposażyła w maseczki oraz przyłbice ochronne swoich franczyzobiorców oraz obsługę sklepów. To element działań, które sieć podejmuje w związku z dodatkową ochroną zalecaną na obecnym etapie epidemii. W ostatnich dniach zrealizowana została dystrybucja maseczek ochronnych dla pracowników.

Pod koniec marca Żabka poinformowała, że przeznaczy 2 mln zł na zakup testów w kierunku SARS-CoV-2, które wykonać ma Warsaw Genomics, warszawskie laboratorium specjalizujące w diagnostyce genetycznej. Za tę kwotę placówka wykona ok. 5 tys. testów.

W połowie grudnia ub.r. Żabka Polska uruchomiła swój sklep nr. 6 tys. - W 2019 roku otworzyliśmy 650 nowych sklepów, zmodernizowaliśmy ok. 1,6 tys. placówek. Co ważne rozwijamy się nie tylko w dużych aglomeracjach, ale również w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców. W tym roku otworzyliśmy sklepy w 36 miejscowościach, w których wcześniej nas nie było - wyliczył prezes firmy Tomasz Suchański.

Poczta Polska sprzedaje maseczki

Sprzedaż maseczek ochronnych rozpoczęła także Poczta Polska, w cenie 9,99 zł za sztukę. Pierwsza partia produktów dostępna jest na tę chwilę w placówkach firmy w województwie mazowieckim i łódzkim, zaś najpóźniej do 20 kwietnia br. maseczki będzie można kupić we wszystkich placówkach w całej Polsce.

Maseczki wykonane są ze specjalistycznej tkaniny Medico, która spełnia wymagania norm: PN-P-84525:1998 i PN-EN ISO 13688:2013–12. Są przeznaczone do wielokrotnego użytku.

Jak zapowiedziała Poczta Polska, jeszcze w kwietniu br. w placówkach firmy mają zostać wprowadzone do sprzedaży żele do dezynfekcji rąk.

Dołącz do dyskusji: Żabka wprowadza do sprzedaży maseczki jednorazowe: 10 sztuk za 16,17 zł

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
Świetna inicjatywa😍
odpowiedź
User
remek dąbrowski
A na poczcie ile mówili? Dyszka za sztukę?
odpowiedź
User
marketer
Wszystkie są wielokrotnego użytku - 4-5 dób na balkonie, lub 60 stopni w piekarniku przez kilka minut i masz maskę bez korony.
Tak sobie radzą obecnie w służbie zdrowia. Ba! Są nawet appki odliczające czas od zakończenia użytkowania do możliwego ponownego zastosowania.
Tyczy się to co prawda masek typu KN95/N95/P2 i P3, ale korona to nie ebola. Zdycha po kilku dobach.
odpowiedź