SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa akcja Żabki. Rabat na piwo za oddawane butelki zwrotne

Żabka do końca wakacji prowadzi akcję oddawania butelek zwrotnych do ponad 8400 sklepów w całej Polsce. W czasie jej trwania, klient oddając w sklepie butelkę, otrzyma rabat w wysokości 50 gr na zakup piwa w butelce zwrotnej. Akcja dotyczy wszystkich piw najpopularniejszych marek.

Według analiz przeprowadzonych przez producentów, średni cykl życia butelki zwrotnej wynosi od 15 do 26 razy, dlatego by nie marnować szklanych opakowań, sieć sklepów Żabka zainicjowała akcję zwrotu butelek . Aktywacja potrwa potrwa do 30 sierpnia.

– Akcja ma charakter przede wszystkim edukacyjny – ma przypominać klientom, że system butelek zwrotnych to działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Sieć Żabka zwraca uwagę na to, dlaczego butelki zwrotne powinny trafiać do ponownego obiegu, a nie do kosza na śmieci czy pojemnika dla recyklingowego szkła. Jednym z powodów jest to, że wyprodukowanie nowej butelki jest bardziej obciążające dla środowiska naturalnego niż ponowne wykorzystanie wcześniej wyprodukowanej i użytej – mówi Joanna Kasowska, dyrektor jakości i standardów zarządzania żywnością Żabka Polska.

– Jako sieć docierająca do kilku milionów klientów w całej Polsce, możemy mieć realny wpływ na nawyki konsumenckie i zachęcać do zwrotu butelek wielokrotnego użytku, by mogły być wykorzystane ponownie.  Wierzymy, że tego typu akcje są dobrym sposobem na poinformowanie klientów o tym, jak ważne dla środowiska są nawet tak małe gesty jak zwrot butelki – dodaje Jerzy Roguski, dyrektor ds. komercyjnych i rozwoju Żabka Polska.

Akcja Żabki i producentów obejmuje piwa

Akcja Żabki i producentów dotyczy piw, w tym bezalkoholowych, w butelkach zwrotnych z listy, która dostępna jest m.in. w regulaminie akcji, w tym również pustych butelek po piwie, zakupionych poza siecią Żabka.

Zwrot butelki pozwoli na naliczenie rabatu w wysokości 50 gr za zakup kolejnej butelki piwa. Wysokość rabatu uzależniona jest od liczby zakupionych butelek piwa. Limit na paragon to 20 szt. butelek przy jednej transakcji.

W akcji biorą udział takie marki jak Okocim, Bosman, Bojan, Ciechan, Dębowe, EB, Fortuna, Harnaś, Kasztelan, Komes, Kozel, Królewskie, Książęce, Lech, Miłosław, Perła, Piast, Tyskie, Tatra, Warka, Zatecky, Żywiec, Z Grodziska.

Butelki w przemyśle piwowarskim to prawie połowa wszystkich opakowań

Butelki wielokrotnego użytku w przemyśle piwowarskim w Polsce stanowią 45 proc. wszystkich opakowań (45 proc. to puszki aluminiowe, 5 proc. butelki bezzwrotne i 5 proc. opakowania typu KEG). Zastąpienie butelki wielokrotnego użytku butelką jednorazową oznaczałoby 1 mln ton szkła do recyklingu rocznie. Średni cykl życia butelki zwrotnej wynosi od 15 do nawet 26 razy.

Szklana butelka zwrotna może zatem zastąpić średnio około 20 butelek bezzwrotnych. Według danych Browarów Polskich przedstawionych w infografice „Butelka wielokrotnego użytku w sektorze piwowarskim”, produkcja 1 tony szkła wymaga zużycia średnio 1,1 MW mocy w przeliczeniu na 1 butelkę oraz 800 kg piasku, 280 kg wapnia, 230 kg sody i 30 kg barwników na tonę szkła. Co więcej, produkcja 1 tony szkła powoduje także produkcję ok. 10 m3 ścieków. Efektywność obecnego systemu dla zwrotnej butelki dla piwa wynosi ok. 90 proc. - co oznacza utratę zaledwie 1 na 10 butelek.

Dołącz do dyskusji: Nowa akcja Żabki. Rabat na piwo za oddawane butelki zwrotne

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
Biegnę, pędzę. W Żabce jest wszystko drożej niż w innych spożywczych, więc nawet jak mi dadzą te pisiont groszy to nie nic nie zaoszczędzę.
odpowiedź
User
mike
W Żapce opłaca się tylko kupować towary w promocji. Reszta jest droższa o 20-30% niż w małym sklepie obok.
odpowiedź
User
Progress
Jakis zapryszczony pisior ten artykul pisal? Brak mozgu totalny pisac zeby pisac
odpowiedź