SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Zakręcony tydzień' nie zakręcił widzów

Program rozrywkowy Dwójki 'Zakręcony tydzień' zostanie przeniesiony na wcześniejszą porę i skrócony. Dlaczego?

Pierwszy wydanie programu „Zakręcony tydzień” pojawiło się na antenie TVP2 w niedzielę 4 lutego. Audycja miała być jedną z dwóch wiosennych nowości Dwójki, które zostały wprowadzone już w lutym. Jednak jak się okazało nie osiągnęła ona satysfakcjonujących wyników oglądalności.

Pierwsze trzy odcinki programu obejrzało średnio 1,32 mln, co dało Dwójce udziały wynoszące zaledwie 7,82 proc. i dopiero czwarte miejsce w rynku telewizyjnym. (dane AGB Nielsen Media Research dla Wirtualnemedia.pl). W grupie wiekowej 16-49 lat były one zresztą jeszcze niższe i wyniosły 6,89 proc. Rok wcześniej to samo pasmo TVP2 miało udziały na poziomie odpowiednio 19,31 proc. i 16,2 proc.

W związku z takimi wynikami po analizie pasmowej ramówki zdecydowano się na zmianę godziny nadawania „Zakręconego tygodnia”. Od 4 marca program emitowany będzie w niedziele o 18:00 (pierwsza emisja jeszcze o 18:15). - Wydaje się, że nowa pora emisji jest bardziej atrakcyjna dla widza tego typu programów – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Daniel Jabłoński z Zespołu Rzecznika Prasowego TVP.

Jabłoński podkreśla, że poniedziałkowe powtórki programu nadawane o godz. 14:20 osiągały lepsze udziały w rynku niż niedzielne premiery. Według danych AGB Nielsen Research trzy pierwsze powtórkowe emisje w poniedziałki miały udziały wynoszące średnio 11,93 proc. (w grupie 16-49 było to 10,96 proc.).

„Zakręcony tydzień” nie tylko zmieni porę emisji, ale zostanie także skrócony do około 25 minut (dotychczas trwał ponad 40 min.) - Zwiększy się dynamika programu i tempo przekazu informacji – tłumaczy Jabłoński.

„Zakręcony tydzień” to widowisko telewizyjne, w którym troje uczestników zostaje na tydzień całkowicie odizolowanych od świata. Po tygodniu, bezpośrednio z miejsca odosobnienia, trafiają do studia telewizyjnego, gdzie odpowiadają na pytania związane z bieżącymi wydarzeniami minionych siedmiu dni. Twórcy programu prezentują im prawdziwe i sfingowane informacje. Zadaniem zawodników jest wskazanie, które z podanych wiadomości zdarzyły się na prawdę. Program prowadzą Wojciech Jagielski i Ewelina Kopic.

Podobne informacje: Widzowie wolą kryminalne zagadki od Jagielskiego

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Zakręcony tydzień' nie zakręcił widzów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl