SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zalando wprowadza papierowe torby wysyłkowe

Platforma Zalando rozpoczęła proces przechodzenia z plastikowych toreb wysyłkowych na papierowe. Firma chce całkowicie wyeliminować plastik jednokrotnego użytku w opakowaniach do 2023 roku.

Article

Dotychczas towar zamawiany na Zalando pakowany był w torby wykonane z plastiku w 80 proc.  pozyskanego z recyklingu. Teraz zastąpione zostaną torbami wyprodukowanymi z papieru posiadającego certyfikat FSC® N003557 i nadającego się do powtórnego wykorzystania.

Wprowadzenie nowych opakowań poprzedzono 3-miesięcznym pilotażem w Szwecji. Firma wprowadza aktualnie papierowe opakowania na wszystkich 20 rynkach, na których działa. Do końca pierwszego kwartału 2022 roku planuje całkowite przejście na papierowe torby wysyłkowe.

Wymiana plastikowych toreb wysyłkowych na papierowe to element strategii, w ramach której Zalando całkowicie wyeliminuje plastik jednorazowego użytku w opakowaniach do 2023 roku.

W ub.r. firma zmniejszyła jego ilość o 22 proc., do średnio 7,8 grama przypadającego na jedną przesyłkę.

- Stale poszukujemy bardziej zrównoważonych materiałów i sposobów, pozwalających na dostosowanie naszych opakowań do zamkniętego obiegu. Zrównoważony rozwój nie ma punktu końcowego - możemy bowiem zawsze udoskonalać nasze działania i kwestionować status quo (…).  Jesteśmy w trakcie testowania używanych pudełek, które są wykonane w 30 proc. z trawy Pracujemy także nad tym, jak w przyszłości mogłyby wyglądać opakowania wielokrotnego użytku - powiedział Masood Choudhry, wiceprezes ds. logistyki w Zalando.

Dotychczas torby zawsze były białe i miały pomarańczowe logo Zalando. Teraz białe kartonowe pudełka zostaną zastąpione brązowymi. Nadal będą produkowane z kartonu pochodzącego w 100 proc. z recyklingu, atramentu na bazie wody i kleju ze skrobi roślinnej. Zarówno pudełka, jak i papierowe torby będą utrzymane w tej samej estetyce.

W 2020 r. Zalando zużyło 53 tys.  ton elementów opakowań, z czego 87 proc. pochodziło z materiałów z recyklingu, a 99 proc. nadawało się do recyklingu. Obecnie firma w ramach kategorii Pre-owned prowadzi pilotaż zastosowania opakowań bez plastiku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zalando wprowadza papierowe torby wysyłkowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl