SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zalando: sprzedaż netto w 2013 r. w górę o 600 mln euro

Modowy sklep internetowy Zalando według wstępnych szacunków własnych zwiększył w 2013 roku sprzedaż netto o ok. 600 milionów euro, do poziomu 1,8 miliarda euro. Oznacza to wzrost o ponad 50 proc.

Article

W 2013 roku Zalando w swoim rodzimym regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) po raz pierwszy osiągnęło poziom ponad miliarda euro wartości sprzedaży netto.

Na wszystkich rynkach międzynarodowych firma odnotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży netto. Dynamicznie rozwijało się siedem nowych oddziałów ustanowionych latem 2012 r. (m.in. w Polsce), skutkując wzrostem sprzedaży w pierwszej połowie 2013 r. o ponad 70 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku 2012.

W IV kwartale 2013 roku e-sklepy Zalando odnotowały ponad 300 milionów wizyt. Na koniec minionego roku firma odnotowała łącznie ponad 13 milionów aktywnych klientów, którzy co najmniej raz dokonali zakupów w jej sklepach w ciągu ostatnich 12 miesięcy, wobec ponad 9 milionów w roku 2012.

Sklepy Zalando w wersji mobilnej są obecnie dostępne na 15 rynkach. Ponadto opracowano niemieckojęzyczne aplikacje dla urządzeń z systemem Android i iOS. Z końcem 2013 roku ponad 35 proc. obrotu sklepów Zalando pochodziło z urządzeń mobilnych, w tym tabletów.

Marża zysku operacyjnego (EBIT) firmy wzrosła w 2013 roku o ok. 0,5 pkt. proc., z poziomu -7,2 proc. w roku 2012.

W rodzimym regionie DACH Zalando osiągnęło w ubiegłym roku próg rentowności pod względem zysku operacyjnego. Średnia stopa zwrotu utrzymała się na stabilnym poziomie ok. 50 proc.

Na koniec roku 2013 Zalando dysponowało zasobami kapitałowymi w wysokości ponad 350 milionów euro netto. Dodatkowo firma powiększyła w zeszłym roku grono swoich udziałowców o międzynarodowych inwestorów, takich jak fundusz emerytalny Ontario Teachers’ Pension Plan (OTPP) oraz Anders Holch Povlsen.

W grudniu spółka Zalando zmieniła swoją osobowość prawną na prywatną niemiecką spółkę akcyjną ("Aktiengesellschaft", w skrócie "AG"). Przewodniczącą rady nadzorczej Zalando zostanie mianowana Cristina Stenbeck, przewodnicząca zarządu firmy Investment AB Kinnevik, a Lothar Lanz, dyrektor ds. finansów w Springer SE, został wybrany na członka rady nadzorczej Zalando AG i obejmie funkcję przewodniczącego komisji audytowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zalando: sprzedaż netto w 2013 r. w górę o 600 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl