SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zalety posiadania konta bankowego – poznaj te kluczowe!

Konto bankowe to przede wszystkim narzędzie do przechowywania pieniędzy. Możesz jednak zyskać, dzięki niemu znacznie więcej. Konto osobiste to dobry sposób na zarządzanie swoimi finansami. Sprawdź, dlaczego warto je otworzyć!

Co daje Ci konto bankowe?

Na koncie bankowym przechowujesz swoje pieniądze – to na nie dostajesz wynagrodzenie, emeryturę i inne świadczenia. Z niego opłacasz rachunki za mieszkanie, robisz zakupy w internecie i wykonujesz inne operacje finansowe. Konto osobiste ma wiele zalet, o których warto pamiętać.

·            Konto bankowe zapewnia bezpieczeństwo

To właśnie bezpieczeństwo Twoich finansów należy do najważniejszych korzyści, jakie daje konto w banku. Instytucja finansowa chroni Twoje pieniądze przed kradzieżą czy zagubieniem. To istotna przewaga rachunku bankowego nad trzymaniem środków w gotówce.

·            Konto osobiste zapewnia wygody dostęp do pieniędzy

Wraz z kontem bankowym zyskujesz dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej banku. Dzięki temu wygodnie i łatwo zarządzasz swoimi pieniędzmi. Możesz o każdej porze, przez 7 dni w tygodniu decydować, co zrobisz z pieniędzmi na rachunku. Skorzystasz z szybkich przelewów, darmowych wypłat BLIKIEM z bankomatów oznaczonych logo BLIK czy korzystnego przewalutowania.

·            Konto bankowe z kartą debetową

Do konta możesz otrzymać też kartę płatniczą, która pozwala wypłacać pieniądze z bankomatu, a także płacić za zakupy stacjonarne i online. To rozwiązanie jest bezpieczne i wygodne, ponieważ nie musisz nosić w portfelu dużej ilości gotówki. Dzięki temu uchronisz swoje pieniądze w razie kradzieży czy zagubienia portfela. Kartę płatniczą możesz bowiem szybko zablokować w aplikacji banku lub na infolinii.

Jakie powinno być konto osobiste?

Chcesz otworzyć konto bankowe? W takim razie pamiętaj, by wybrać odpowiednią ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb. Banki oferują wiele korzyści w ramach konta osobistego. Warto postawić na:

·            Konto bankowe dostosowane do wieku

Czy wiesz, że możesz liczyć na dodatkowe korzyści związane z prowadzeniem konta osobistego w zależności od wieku? Na stronie https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta znajdziesz rachunki przeznaczone dla dzieci, studentów i dorosłych. Zalety takich kont bankowych to na przykład: bezpłatne prowadzenie konta, łatwe oszczędzanie czy brak opłaty banku za wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie. Możesz  też skorzystać z bezpłatnych kursów i stypendiów.

·            Konto osobiste bez opłat za kartę

Karta płatnicza to wygodny dodatek do konta bankowego. Możesz dostać ją do swojego rachunku za 0 zł, gdy spełnisz odpowiednie warunki. W zależności od wieku, wystarczy że wykonasz płatności na określoną kwotę albo określoną liczbę transakcji kartą lub BLIKIEM. Po prostu musisz z niej korzystać, by uniknąć opłaty.

·            Konta bankowe z premiami

Niektóre banki oferują premie za otwarcie konta osobistego i korzystanie z niego przez kilka miesięcy. W ten sposób możesz zarobić kilkaset złotych na dodatkowe wydatki. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, sprawdź, ile pieniędzy zyskasz i jakie warunki musisz spełnić.

Jak widzisz, konto bankowe to wygodny, bezpieczny i nowoczesny sposób nie tylko na przechowywanie pieniędzy, ale też na zarządzanie swoimi finansami. Otwórz konto osobiste i ciesz się jego zaletami.