SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zamek Królewski w końcu trafił do czołówki „Wiadomości” (wideo)

Od wtorku 16 lutego br. czołówka „Wiadomości” TVP1 kończy się ujęciem z przelotem nad Zamkiem Królewskim w Warszawie. Zastąpił on Pałac Kultury i Nauki, który stopniowo był usuwany z elementów oprawy programu. Lekko zmieniona została znów oprawa muzyczna serwisu.

Article

W pierwotnej wersji czołówki „Wiadomości”, wprowadzonej w styczniu ub.r. przelot nad trzema miastami (Gdańskiem, Krakowem i Warszawą) kończył się na ujęciu z Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie i zbliżeniu na zegar na jego wieży. Po zmianie kierownictwa programu 12 stycznia br. (jego szefem została wtedy Marzena Paczuska) czołówka została skrócona o ostatnie ujęcie, kończyła wówczas się na ogólnym widoku na centrum stolicy (pojawiał się tam niewielki PKiN wśród innych budynków).

Od wczoraj przelot nad Warszawą w czołówce „Wiadomości” kończy się zbliżeniem na Zamek Królewski i jego wieżę z zegarem, a Pałacu Kultury i Nauki już w ogóle w tle nie ma. Nastąpił też kolejny lifting muzyki z czołówki.

Wcześniej, bo już 10 stycznia br. nastąpiła zmiana grafiki na ekranie w studiu „Wiadomości”. Zegar z wieży Zamku Królewskiego w Warszawie zastąpił wtedy zegar z wieży PKiN.

Wizerunek Pałacu Kultury i Nauki zniknął z oprawy serwisu TVP1, bo - według nowych władz TVP - jest on symbolem komunistycznej władzy. Prezes TVP  Jacek Kurski informując o usunięciu zdjęcia zegara z PKiN z ekranu za prezenterem „Wiadomości” nazwał budynek „pałacem im. Stalina” (taką nazwę nosił on w czasach PRL).

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia oglądalność „Wiadomości” TVP1 w styczniu br. wyniosła 3,7 mln widzów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zamek Królewski w końcu trafił do czołówki „Wiadomości” (wideo)

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pytak
I to wyszło im naprawdę dobrze! :-)
34 19
odpowiedź
User
Adam
Zamek Królewski w Warszawie w czołówce „Wiadomości” zamiast Pałacu Kultury i Nauki to bardzo dobra zmiana w TVP 1.
W przeszłości był to Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina. Pałac stanowił według radzieckiej propagandy „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”.
26 25
odpowiedź
User
Typiara
Fakt. Nie jest źle. I dobrze, że z muzyka jest jednak żywsza. Tylko jedno pttanie: ile kosztowała wymiana czołówki?
22 10
odpowiedź