SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Żaneta Przybylska rzeczniczką prasową Grupy Ciech, Mirosław Kuk dyrektorem PR

Grupa chemiczna Ciech ma nową rzeczniczkę prasową, Żanetę Przybylską. Dotychczas pełniący te obowiązki Mirosław Kuk objął stanowisko dyrektora PR spółki. Zespół wzmacniają Katarzyna Skubiszewska oraz Aleksandra Krupa.

Żaneta Przybylska, fot. Łukasz KamińskiArticle

W nowej strukturze działu PR Grupy Ciech Mirosław Kuk jako PR group director odpowiada za realizację projektów komunikacyjnych wynikających bezpośrednio ze strategii grupy, oraz za koordynację działań sponsoringowych.

Żaneta Przybylska oraz Katarzyna Skubiszewska (specjalistka PR) sprawują pieczę nad wszystkimi aspektami związanymi z media relations i social media.

Aleksandra Krupa będzie odpowiedzialna za działania z obszaru sponsoringu i wsparcia spółek Grupy w komunikacji z lokalnymi społecznościami, jest odpowiedzialna również za tłumaczenia contentu. Zespół PR odpowiada za komunikację zewnętrzną zarówno spółki Ciech, jak spółek Grupy, w tym także niemieckich.

Nowa struktura działu PR w Ciech

Żaneta Przybylska, rzeczniczka prasowa i kierowniczka PR w Ciech, jest również wiceprezeską Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Wcześniej, od stycznia 2022 roku pracowała w Ciech jako specjalistka PR a w latach 2017-2021 była starszą specjalistką ds. współpracy z mediami w Muzeum POLIN. W przeszłości odpowiadała również za rozwój kanałów mediów społecznościowych partii politycznej Nowoczesna. Pracowała również w biurze public relations z rzecznikiem Poczty Polskiej, była także dziennikarką redakcji telewizyjnych, prasowych i radiowych. Jako trenerka wizerunku w mediach tradycyjnych i online współpracowała ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, Fundacją Szkoła Liderów Politycznych, Fundacją im. Lesława A. Pagi. Jest absolwentką europeistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, zarządzania marką w Szkole Głównej Handlowej i nauk politycznych Sciences Po w Strasbourgu.

Mirosław Kuk od 2016 do czerwca br. był rzecznikiem prasowym Grupy Ciech. Wcześniej, od czerwca do października 2016 roku, był p.o. dyrektora biura prasowego w banku Citi Handlowym, zaś od 2013 roku, pracował w PKP Cargo jako dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy, odpowiadał też uprzednio za wizerunek korporacyjny Grupy PKP w mediach. W latach 2010-2012 był zastępcą rzecznika prasowego w Pekao SA. Wcześniej był dziennikarzem m.in. "Dziennika Gazety Prawnej", w której zajmował się sektorem bankowości i finansów, Rzeczpospolitej oraz agencji PAP Biznes i ISB. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Katarzyna Skubiszewska przed objęciem funkcji w Grupie Ciech była zatrudniona na stanowisku specjalistki, a kolejno - głównej specjalistki w Pionie Projektów i Komunikacji w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego. Odpowiadała m.in. za opracowywanie różnorodnych publikacji, a także za utrzymywanie kontaktów z mediami i Key Opinion Leaderami. Wcześniej, przez wiele lat, pracowała w dziale marketingu w międzynarodowej firmie produkującej wyroby medyczne. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku politologia, specjalność: polityka społeczna.

Aleksandra Krupa jest specjalistką ds. sponsoringu i komunikacji społecznej w dziale PR Ciech. Jest studentką II roku studiów magisterskich na kierunku International Business w Szkole Głównej Handlowej. Aleksandra Krupa to absolwentka drugiej edycji programu stażowego Ciech Starter w 2022 roku.

Dołącz do dyskusji: Żaneta Przybylska rzeczniczką prasową Grupy Ciech, Mirosław Kuk dyrektorem PR

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jarek
Z tego co obserwuję Ciech to zmiany wychodzą na dobre. Świetnie zarządzana spółka.
odpowiedź
User
gaon bstok
muzeum polin i wszystko jasne...
odpowiedź
User
Alina
Pani Żaneta ma doświadczenie, więc na bank sobie poradzi. Tak czy inaczej- powodzenia!
odpowiedź