SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zapachowa telewizja z Poznania

Pierwsza w Polsce telewizja emitująca zapachy powstaje w Poznaniu.

Ma się nazywać ONTV i będzie nadawać w sieci kablowej T-SAT - na początek w południowym Poznaniu i okolicy. Start 1 kwietnia, ale powąchać ją będzie można dopiero w przyszłym roku – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Na starcie ONTV będzie dostępna w około 20 tys. gniazdek, co oznacza, że może dotrzeć nawet do 60 tys. odbiorców. Sygnał ONTV ma się znaleźć w nieodpłatnej części abonamentu T-SAT.

„Ta telewizja ma się włączać i otwierać na potrzeby swoich telewidzów” - tłumaczy sens nazwy Michał Ciszak, dyrektor generalny ONTV, a jednocześnie szef Agencji Reklamowej Higher, która jest udziałowcem nowej stacji.

Jego firma instaluje m.in. ekrany w taksówkach i zajmuje się sprowadzaniem monitorów zapachowych, które oprócz wizji i głosu emitują także zapach. Technikę tę nowa stacja zamierza zresztą wykorzystać w emisji programu za rok, półtora.

„Na początek planujemy rozdanie naszym widzom jakiejś partii specjalnych urządzeń niezbędnych do przekazu zapachu” - ujawnia szef ONTV.

ONTV zamierza wystartować 1 kwietnia. Ma nadawać codziennie od godz. 8 rano do 22.

„Będzie to telewizja lokalna, bo zauważam, że na rynku poznańskim, mimo działalności WTK i telewizji poznańskiej, powstaje dziura. Nie ma kto zaopiekować się poznaniakami i ich sprawami. My postaramy się tę dziurę załatać” – wyjaśnia „GW” Ciszak.

„Chcemy pokazywać informacje o życiu poszczególnych dzielnic, ale będzie też część publicystyczna, rozrywkowa, a także programy autorskie” – dodaje.

W ramówce znajdzie się m.in. kulinarny reality show, kręcony w mieszkaniach widzów czy audycja "Twoja ulica". Nieoficjalnie wiadomo, że nowa stacja zabiega o znanych dziennikarzy TVP i WTK.

ONTV rozszerzy rynek telewizyjny w Poznaniu. Oprócz poznańskiego ośrodka TVP, który w tym roku ma się stać elementem TVP-Info, swój program nadaje także kablowa WTK, Winogradzka Telewizja Kablowa i zakupiona przez Polsat TV Biznes.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zapachowa telewizja z Poznania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl