SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zapowiada się coraz wolniejszy spadek bezrobocia

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia, w dalszym ciągu spada. Sierpień br. był już czwartym z kolei miesiącem, w którym odnotowano niższe wartości wskaźnika, jednak skala spadku była najmniejsza z dotychczas odnotowanych, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) w raporcie.

Zapowiada się coraz wolniejszy spadek bezrobocia

"Spośród siedmiu składowych wskaźnika w tym miesiącu cztery działały w kierunku wzrostu bezrobocia, zaś trzy w kierunku jego spadku. W najbliższym czasie można spodziewać się dalszego spadku bezrobocia, jednak coraz wolniejszym tempem" - głosi raport.

Już w lipcu br. stopa bezrobocia rejestrowanego spadła o 0,1 pkt proc. do 11,7%, jednak po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym praktycznie nie uległa zmianie przyjmując wartość 12,0%, podkreśla Biuro.

BIEC zawraca też uwagę na trwający spadek liczby ofert pracy trafiających do urzędów pracy.

"Lipiec był czwartym z kolei miesiącem, w którym odnotowano zmniejszony napływ ofert zatrudnienia (wyjątkowy był jedynie maj). W ujęciu miesięcznym od kwietnia do lipca, strumień napływu ofert pracy kurczył się średnio o 8%, zaś w skali ostatniego roku liczba ofert pracy trafiających do PUP-ów zmalała o ponad 25 tys., co oznacza 30% spadek w skali roku" - czytamy w raporcie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zapowiada się coraz wolniejszy spadek bezrobocia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl