SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zapowiada się rekordowy rok Szeptela

PT Szeptel S.A. zakończył III kwartał br. zyskiem netto w wysokości 784 tys. zł (w analogicznym okresie 2003 roku spółka miała 2,4 mln zł straty)

Przychody netto ze sprzedaży wyniosły 10,2 mln zł i były wyższe o 135 % niż w III kwartale 2003 roku.

- To nie tylko efekt systematycznie prowadzonej restrukturyzacji, ale przede wszystkim realizacji strategii rozwoju usług dodanych- uważa Mariusz Pilewski, prezes zarządu spółki. -Po trzech kwartałach mieliśmy 22,2 mln zł sprzedaży. Udział tradycyjnych usług telekomunikacyjnych maleje na rzecz wysokomarżowych usług call center i audioteksowych. Stanowią one już ponad 1/3 naszej sprzedaży- dodaje.

Kolejnym etapem realizacji nowej strategii będzie konsolidacja działalności spółek Media Net Interactive i Legion Polska. Pierwsza z tych spółek specjalizuje się w usługach Premium SMS, a druga w usługach audioteksowych. W związku z przejęciem przedsiębiorstwa Media Net Interactive Szeptel podnosi kapitał zakładowy. Posunięcia prowadzić będą do dalszego wzrostu przychodów, w tym przede wszystkim wzrostu przychodów z usług dodanych.

W III kwartale br. spółka podłączyła około 1100 nowych linii dzwoniących. Rozpoczęła także  świadczenie usług telekomunikacyjnych dla Urzędu Miasta Białystok i wdrożyła program pilotażowy międzynarodowego numeru dostępowego dla Zagranicznych Biur Obsługi Klienta PLL LOT. O 300 poszerzyła się liczba klientów posiadających dostęp do Internetu za pośrednictwem linii DSL.  

We wrześniu br. zostało uruchomione nowoczesne call center w Szepietowie. Obsługuje m.in. dwóch nowopozyskanych w III kwartale 2004 roku klientów. W pierwszym etapie /w nowej lokalizacji/ pracę w call center znalazło 40 telemarketerów. Docelowo będzie w nim pracować 360 osób rotacyjnie na 180 stanowiskach obsługi. We wrześniu Spółka podpisała także z Vascon GmbH w Wiedniu umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych Premium Rate dla abonentów austriackich i niemieckich.

-To trzeci z rzędu kwartał, kiedy Szeptel zwiększa sprzedaż i notuje zyski, zarówno na poziomie operacyjnym, jak i netto. W tym roku firma zanotuje najwyższe zyski w swojej historii- wyjaśnia Mariusz Pilewski. -Nie powiedzieliśmy jednak jeszcze ostatniego słowa- zaznacza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zapowiada się rekordowy rok Szeptela

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl