SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Programiści w Polsce zarabiają średnio 11 tys. złotych, najwyższe pensje w Trójmieście

Zarobki programistów w Polsce wynoszą średnio 11 tysięcy złotych brutto - wynika z raportu przygotowanego przez serwis No Fluff Jobs. Najbardziej opłacalną specjalizacją jest obsługa technologii Angular ze średnią pensją na poziomie 12 tys. złotych brutto, zaś na najwyższe wynagrodzenia w wysokości 15 tys. mogą liczyć doświadczeni programiści zatrudnieni w Trójmieście.

fot. Shutterstock.comArticle

Zgodnie z danymi przedstawionymi w raporcie No Fluff Jobs w przypadku regularnego zatrudnienia najbardziej opłacalną technologią jest Angular ze średnią wysokością zarobków na poziomie 12 tys. zł brutto. Angular to napisany w języku JavaScript tak zwany otwarty framework, czyli platforma umożliwiająca tworzenie aplikacji mobilnych i internetowych.

Z kolei w przypadku rozliczeń B2B najwięcej zarobią programiści tworzący w oparciu o technologię Spring - szkielet tworzenia aplikacji w języku Java, którzy średnio mogą liczyć na 15 tys. zł netto. W jednym i drugim przypadku, niezależnie od formy kontraktu,  na podium znalazła się Java, która dotychczas królowała w zestawieniach. Osoby specjalizujące się w tej technologii zarobią niewiele mniej. Średnia zarobków dla programistów Java w zatrudnionych w ramach umowy o pracę to 11,5 tys. zł brutto, a w przypadku kontraktów B2B 14,25 tys. zł netto.

Programiści, którzy decydują się na wykonywanie swojego zawodu poza biurem mogą liczyć na ok. 8,3 – 14 tys. zł netto w przypadku kontraktu B2B i 11,5 – 16 tys. zł brutto, jeśli mają umowę o pracę.

Wysokość zarobków w dużych miastach jest do siebie zbliżona. Jeśli chodzi o zatrudnienie na umowę o pracę, na stanowiskach seniorskich na najwyższe zarobki - średnio 15 tys. zł brutto - mogą liczyć osoby, które wybiorą pracę w Trójmieście. Warszawa ze średnią 14 tys. zł jest na 2. miejscu, na kolejnych znajdują się Kraków i Wrocław, gdzie średnia pensja na tych stanowiskach jest o tysiąc złotych niższa.

Natomiast w przypadku kontraktów B2B dla stanowisk seniorskich najwyższe średnie stawki oferowane są w Warszawie - 14 tys. zł netto. Tuż za stolicą znalazły się Kraków i Wrocław, gdzie stawki są jedynie o 500 złotych niższe.

Wszystkie dane pochodzą z ogłoszeń o pracę zamieszczonych w serwise No Fluff Jobs w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2018 r. Próbę badawczą stanowiło 1886 ofert opublikowanych na portalu w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: Programiści w Polsce zarabiają średnio 11 tys. złotych, najwyższe pensje w Trójmieście

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl