SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejne kobiety w szefostwie Facebooka. Nancy Killefer i Tracey T. Travis dołączają do zarządu

Nancy Killefer i Tracey T. Travis znalazły się w zarządzie Facebooka. Obie menedżerki mają bogate doświadczenie na kierowniczych stanowiskach, w nowych rolach będą odpowiadać za finanse i reklamę. Obecnie 40 procent zarządu Facebooka stanowią kobiety.

Nancy Killefer (z lewej) i Tracey T. Travis, fot.: Facebook Article

O nowych członkiniach zarządu Facebooka poinformował oficjalnie Mark Zuckerberg podkreślając, że Nancy Killefer i Tracey T. Travis dysponują bogatym zawodowym doświadczeniem w kierowaniu dużymi firmami i posiadają unikalne cechy gwarantujące nowe wartości dla Facebooka.

Nowe dyrektorki z doświadczeniem

Nancy Killefer ma za sobą bogatą drogę zawodową. W latach 2000-2005 była dyrektorem finansowym i operacyjnym w Departamencie Skarbu USA, przez 30 lat (do 2013 r.) pełniła różne funkcje w szefostwie koncernu McKinsey & Company, była także doradcą zarządów wielu innych firm. Zasiadając w zarządzie Facebooka Killefer będzie się zajmować kwestiami finansowymi.

Z kolei  Tracey T. Travis jest obecnie wiceprezesem i dyrektorem finansowym w koncernie Estée Lauder Companies, wcześniej zajmowała podobne stanowiska w Ralph Lauren Corporation. W przeszłości Travis pracowała także w PepsiCo i General Motors. W zarządzie Facebooka menedżerka będzie się zajmowała m.in. segmentem reklamowym.

Więcej kobiet w Facebooku

Pojawienie się dwóch nowych dyrektorek w szefostwie Facebooka oznacza, że obecnie 40 proc. 10-osobowego składu zarządu tej firmy stanowią kobiety, dwie z nich są czarnoskóre.

Oprócz Travis i Killefer w zarządzie Facebooka znajdują się także Sheryl Sandberg oraz Peggy Alford. Obecna liczba kobiet w szefostwie wyróżnia Facebooka wśród wielu innych amerykańskich firm. Koncern znajduje się w wąskim gronie 10 proc. największych firm giełdowych które w swoim zarządzie mają podobny skład pod względem płci.

Obecnie zarząd Facebooka tworzą:

Peggy Alford, executive vice president, PayPal Holdings
Marc L. Andreessen, Andreessen Horowitz
Kenneth I. Chenault, chairman and managing director, General Catalyst
Drew Houston, CEO Dropbox
Nancy Killefer, retired senior partner, McKinsey & Company
Sheryl K. Sandberg, chief operating officer, Facebook
Peter A. Thiel, Founders Fund
Tracey T. Travis, executive vice president and chief financial officer, The Estée Lauder Companies
Jeffrey D. Zients, CEO, The Cranemere Group Limited

W IV kwartale 2019 r. kwartale Facebook osiągnął wzrost przychodów o 25 proc. do 21,08 mld dolarów oraz zysku netto z 6,88 do 7,35 mld dolarów. W skali miesiąca ze wszystkich platform koncernu korzysta 2,89 mld internautów, a z samego Facebooka - 2,5 mld.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejne kobiety w szefostwie Facebooka. Nancy Killefer i Tracey T. Travis dołączają do zarządu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl