SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zarząd Polska Press wpisany do KRS, ale rejestr wciąż nieaktualny

Cały obecny zarząd Polska Press trafił właśnie do Krajowego Rejestru Sądowego. Są w nim teraz prezes Tomasz Przybek, a ponadto Dorota Kania, Miłosz Szulc i Maciej Kossowski. - to kolejne etapy zmian, które przybliżają nas do osiągnięcia stabilności i przejrzystości w funkcjonowaniu spółki - komentuje prezes Przybek. Z rejestru nie zniknęli jednak dwaj członkowie poprzedniego zarządu.

Tomasz Przybek, prezes Polska Press, fot. materiały prasowe Article

Jeszcze na początku września informowaliśmy, że w KRS widnieje kompletnie nieaktualny wpis, dotyczący Polska Press. Krajowy Rejestr Sądowy nie wykazywał żadnych zmian w zarządzie Polska Press, mimo że ta wnioskowała o zmiany zapisów. Firma przekonywała wówczas, że kończy starania o zmiany, a nieaktualne zapisy nie utrudniają jej funkcjonowania. - Oczekujemy, że sąd w najbliższym czasie dokona wpisu zmian - mówił nam Adrian Majchrzak, rzecznik prasowy PPG.

W połowie września zmienił się wpis dotyczący właściciela wydawnictwa: KRS uwzględnił wówczas Orlen jako organ nadrzędny względem wydawcy. - To potwierdzenie skuteczności transakcji i dowód na to, że wszelkie zastrzeżenia do niej były bezzasadne- mówił Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

Teraz w KRS pojawili się wszyscy członkowie zarządu. - Oznacza to, że wykonujemy zakładany plan związany z formalnymi zmianami. Są to kolejne etapy zmian organizacyjnych i prawnych, które przybliżają nas do osiągnięcia wyznaczonego celu, jakim jest stabilność i przejrzystość w funkcjonowaniu spółki Polska Press. Przed nami wiele miesięcy ciężkiej pracy, ale wierzę, że w obecnym składzie będziemy mogli realizować stojące przed nami wyzwania - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Tomasz Przybek, prezes Polska Press Grupy.

Wpisano też członków rady nadzorczej

W KRS-ie widnieją jednak wciąż dwaj poprzedni członkowie zarządu: Magdalena Chudzikiewicz i Dariusz Świąder. A to oznacza, że wpis jest nadal nie do końca aktualny - choć nie ma to znaczenia dla funkcjonowania spółki.

Zmieniono za to zapisy dotyczące rady nadzorczej Polska Press. Decyzją sądu zniknęli z niej poprzedni członkowie - Axel Diekmanna, Aleksander Diekmanna i Simone Tucci-Diekmann – a pojawili się obecni, powołani przez Orlen w kwietniu br. Są nimi Tomasz Jakubiak z PGE Ventures (przewodniczący RN), a także prezes Sigma BiS Marcin Dec oraz Marcin Jankowski i Magdalena Skowyrska z Orlenu

Zmian sporo, zapisy – nie nadążały

Czas na zmiany w KRS był już najwyższy, bowiem Polska Press ma nowego prezesa od maja br. Został nim wówczas Tomasz Przybek.  Natomiast już dwa miesiące wcześniej - na początku marca br. – z firmą pożegnała się poprzednia prezes spółki, Dorota Stanek.

W połowie czerwca do zarządu Polska Press powołani zostali Maciej Kossowski z biura reklamy wydawcy oraz były prezes Ruchu Miłosz Szulc. Zastąpili Dariusza Świądra i Magdalenę Chudzikiewicz, którzy zrezygnowali w kwietniu po tym, jak do zarządu dołączyła Dorota Kania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zarząd Polska Press wpisany do KRS, ale rejestr wciąż nieaktualny

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
W normalnym kraju, ktoś z Orlenu powinien pójść siedzieć za taką transakcję. Bo kupowanie prasowego trupa, to jak nic było. działanie na szkodę spółki było. Ale Wolska to nie jest obecnie normalny kraj.
0 3
odpowiedź
User
ewa
Nie wolno nadal w spółce nic robić puki apolityczny sąd na wniosek RPO nie wyda wyroku. PIS znowu nie szanuje prawa.
0 0
odpowiedź