SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zarząd Polska Press wpisany do KRS, ale rejestr wciąż nieaktualny

Cały obecny zarząd Polska Press trafił właśnie do Krajowego Rejestru Sądowego. Są w nim teraz prezes Tomasz Przybek, a ponadto Dorota Kania, Miłosz Szulc i Maciej Kossowski. - to kolejne etapy zmian, które przybliżają nas do osiągnięcia stabilności i przejrzystości w funkcjonowaniu spółki - komentuje prezes Przybek. Z rejestru nie zniknęli jednak dwaj członkowie poprzedniego zarządu.

Tomasz Przybek, prezes Polska Press, fot. materiały prasoweTomasz Przybek, prezes Polska Press, fot. materiały prasowe

Jeszcze na początku września informowaliśmy, że w KRS widnieje kompletnie nieaktualny wpis, dotyczący Polska Press. Krajowy Rejestr Sądowy nie wykazywał żadnych zmian w zarządzie Polska Press, mimo że ta wnioskowała o zmiany zapisów. Firma przekonywała wówczas, że kończy starania o zmiany, a nieaktualne zapisy nie utrudniają jej funkcjonowania. - Oczekujemy, że sąd w najbliższym czasie dokona wpisu zmian - mówił nam Adrian Majchrzak, rzecznik prasowy PPG.

W połowie września zmienił się wpis dotyczący właściciela wydawnictwa: KRS uwzględnił wówczas Orlen jako organ nadrzędny względem wydawcy. - To potwierdzenie skuteczności transakcji i dowód na to, że wszelkie zastrzeżenia do niej były bezzasadne- mówił Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

Teraz w KRS pojawili się wszyscy członkowie zarządu. - Oznacza to, że wykonujemy zakładany plan związany z formalnymi zmianami. Są to kolejne etapy zmian organizacyjnych i prawnych, które przybliżają nas do osiągnięcia wyznaczonego celu, jakim jest stabilność i przejrzystość w funkcjonowaniu spółki Polska Press. Przed nami wiele miesięcy ciężkiej pracy, ale wierzę, że w obecnym składzie będziemy mogli realizować stojące przed nami wyzwania - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Tomasz Przybek, prezes Polska Press Grupy.

Wpisano też członków rady nadzorczej

W KRS-ie widnieją jednak wciąż dwaj poprzedni członkowie zarządu: Magdalena Chudzikiewicz i Dariusz Świąder. A to oznacza, że wpis jest nadal nie do końca aktualny - choć nie ma to znaczenia dla funkcjonowania spółki.

Zmieniono za to zapisy dotyczące rady nadzorczej Polska Press. Decyzją sądu zniknęli z niej poprzedni członkowie - Axel Diekmanna, Aleksander Diekmanna i Simone Tucci-Diekmann – a pojawili się obecni, powołani przez Orlen w kwietniu br. Są nimi Tomasz Jakubiak z PGE Ventures (przewodniczący RN), a także prezes Sigma BiS Marcin Dec oraz Marcin Jankowski i Magdalena Skowyrska z Orlenu

Zmian sporo, zapisy – nie nadążały

Czas na zmiany w KRS był już najwyższy, bowiem Polska Press ma nowego prezesa od maja br. Został nim wówczas Tomasz Przybek.  Natomiast już dwa miesiące wcześniej - na początku marca br. – z firmą pożegnała się poprzednia prezes spółki, Dorota Stanek.

W połowie czerwca do zarządu Polska Press powołani zostali Maciej Kossowski z biura reklamy wydawcy oraz były prezes Ruchu Miłosz Szulc. Zastąpili Dariusza Świądra i Magdalenę Chudzikiewicz, którzy zrezygnowali w kwietniu po tym, jak do zarządu dołączyła Dorota Kania.

Dołącz do dyskusji: Zarząd Polska Press wpisany do KRS, ale rejestr wciąż nieaktualny

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
W normalnym kraju, ktoś z Orlenu powinien pójść siedzieć za taką transakcję. Bo kupowanie prasowego trupa, to jak nic było. działanie na szkodę spółki było. Ale Wolska to nie jest obecnie normalny kraj.
odpowiedź
User
ewa
Nie wolno nadal w spółce nic robić puki apolityczny sąd na wniosek RPO nie wyda wyroku. PIS znowu nie szanuje prawa.
odpowiedź