SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Koch i Agnieszka Szwajgier w zarządzie Spółdzielni Twórców Radia 357

Z zarządu Spółdzielni Twórców Radia 357 odeszły Katarzyna Pruchnicka i Ewa Mieczławska. Na ich miejsce powołano Ewę Koch i Agnieszkę Szwajgier - dziennikarki internetowej rozgłośni. Z KRS-u nie wynika, by którąkolwiek z nowych członkiń desygnowano na prezeskę nowego, dwuosobowego zarządu Spółdzielni Twórców.

fot. Darek Kawka / 357Article

Poprzednie członkinie zarządu - Pruchnicka i Mieczławska - zasiadały w nim od chwili powołania Spółdzielni Twórców, czyli od początku 2021 roku. Teraz KRS wykazuje zmianę i na ich miejsce weszły do zarządu: koordynująca prace działu reportażystów Agnieszka Szwajgier oraz Ewa Koch, odpowiadająca za cały newsroom po odejściu Justyny Mączki. Ewa Mieczławska pozostaje jednocześnie w zarządzie spółki 357 z o.o.

Struktura rozgłośni to spółka komandytowa, w której głównymi wspólnikami są: Spółdzielnia Twórców oraz Spółka z o.o., która jest komplementariuszem, a więc zajmuje się bieżącym zarządem. Właścicielami spółki z o.o. są: Paweł Sołtys (prezes), Piotr Stelmach, Marcin Łukawski, Krystian Hanke i Michał Gąsiorowski. W zarządzie zasiadają również Krystian Hanke, Ewa Mieczławska, Paweł Pobóg-Ruszkowski i Olga Mickiewicz.

W lutym 2021 roku zarejestrowano Spółdzielnię Twórców Radia 357 –jej zarząd tworzą dwie nowo powołane osoby, zaś w radzie nadzorczej zasiadają: Kuba Strzyczkowski, Roma Leszczyńska i Marcin Cichoński. Spółka z o.o. w docelowym modelu funkcjonowania radia ma być wyłącznie podmiotem zarządzającym bieżącą działalnością spółki komandytowej - ta z kolei będzie formalnym właścicielem majątku i stroną wszystkich zawieranych umów.

Radio 357 to internetowa rozgłośnia założona przez byłych dziennikarzy Programu III Polskiego Radia. Radio wspiera obecnie ponad 48 tys. patronów, którzy miesięcznie wpłacają na nie ponad 876 tys. zł.

 

Dołącz do dyskusji: Ewa Koch i Agnieszka Szwajgier w zarządzie Spółdzielni Twórców Radia 357

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sołtys.
Nasza Klika robi swoje.
odpowiedź
User
Relif
Dziadersi trzymają się mocno.
odpowiedź