SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zarząd TVP przywrócił szefową Telewizji Biełsat

Zarząd Telewizji Polskiej przywrócił Agnieszkę Romaszewską - Guzy na stanowisko dyrektora Telewizji Biełsat. Pełniący obowiązki prezesa Zarządu TVP S.A. Piotr Farfał poinformował, że podjął tę decyzję po tym, jak minister spraw zagranicznych zwrócił się do niego z prośbą o ponowne rozpatrzenie decyzji.

Zarząd TVP przywrócił szefową Telewizji Biełsat

W oświadczeniu Piotr Farfał napisał, że MSZ jest najważniejszym donatorem Telewizji Biełsat. Koszty funkcjonowania tej telewizji ponosić więc będzie MSZ oraz organizacje pozarządowe.

Piotr Farfał zaznaczył, że nigdy nie ingerował w politykę państwa, a "TV Biełsat jest przede wszystkim projektem rządowym".

Tydzień temu Romaszewska została zwolniona z funkcji dyrektora TVP Polonia oraz nadającego na Białorusi kanału Biełsat. Po jej zwolnieniu mówiło się, że jest to pierwszy krok do likwidacji kanału. Doniesieniom tym zaprzeczali przedstawiciele TVP, ale jednocześnie p.o. prezesa TVP Piotr Farfał podkreślał, że jego zdaniem projekt powinien być w całości finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Zdaniem zarządu TVP powodem do zwolnienia Romaszewskiej było m.in. publiczne podważanie decyzji zarządu. Biełsat nadaje od grudnia 2007 roku. Kanał zbudowany jest na bazie struktury TVP. Centrala znajduje się na Woronicza w Warszawie, a oddziały terenowe mieszczą się w Mińsku i Białymstoku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zarząd TVP przywrócił szefową Telewizji Biełsat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl