SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play uruchamia stację bazową nr 11 tys. „Zasięg od Bałtyku po Tatry”

Operator sieci Play uruchomił w Gdyni stację bazową nr 11 tys. To oznacza, że fioletowy operator w ciągu roku pobudował tysiąc nowych stacji i pokrywa zasięgiem całą Polskę.

Article

Rok temu Play świętował uruchomienie nadajnika numer 10 tys. w miejscowości Łomna na trasie wyjazdowej z Warszawy. Do teraz zespołowi operatora udało się zbudować tysiąc kolejnych stacji. Operator chwalił się także rozbudową sieci nad morzem, na warmińsko-mazurskich jeziorach oraz w górach - aby odpowiedzieć na potrzeby turystów i mieszkańców. W pierwszym półroczu bieżącego roku Play uruchomił 368 stacji, co jest o 39 proc. lepszym wynikiem w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Gdynia w styczniu 2020 roku została pierwszym polskim miastem z 5G, w którym na tak szeroką skalę Play włączył sieć najnowszej generacji. Teraz fioletowy operator stację o numerze 11 tys. uruchomił właśnie tam. Nowoczesna konstrukcja znajduje się na dachu charakterystycznego budynku, zlokalizowanego przy plaży miejskiej i Bulwarze Nadmorskim – akademika Uniwersytetu Morskiego, Studenckiego Domu Marynarza nr 2 przy ulicy Franciszka Sędzickiego 19, znanego także jako Dwa Żagle.

Stacja obsługuje internet 5G

Instalacja dachowa składa się z trzech sektorów, dzięki czemu poprawę zasięgu odczują osoby przebywające zarówno na plaży miejskiej i Skwerze Kościuszki, ale i północno-wschodniej części Kamiennej Góry. Te miejsca są bardzo popularne wśród mieszkańców jak i turystów, a podczas zawodów sportowych czy pokazów lotniczych wydarzenia z brzegu śledzą wielotysięczne tłumy.

W stacji przewidziane są wszystkie obecnie dostępne pasma częstotliwości – tj. 5G (DSS) w paśmie 2100 MHz, 4G LTE w pasmach 800, 1800, 2100, 2600 MHz oraz 3G i 2G w paśmie 900 MHz. Stacja została zaprojektowana tak, aby po zakończonej aukcji 5G w łatwy sposób zainstalować antenę 5G obsługującą pasmo C.

- Osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w postaci przekroczenia progu 11 tys. uruchomionych stacji udowadnia jak istotną kwestią dla Play jest rozbudowa własnej sieci. Stacja w Gdyni jest dowodem naszego zaangażowania i pasji, a położenie tuż przy linii brzegowej jest najlepszą możliwą lokalizacją dla dostarczania jeszcze lepszego zasięgu naszym klientom - komentuje Michał Ziółkowski, członek zarządu, dyrektor ds. technicznych Play.

Grupa Play, do której od ponad roku należy UPC Polska, w pierwszym kwartale br. zyskała netto 97 tys. klientów, jej przychody urosły pro forma o 6,9 proc. do 2,38 mld zł, a nakłady na inwestycje poza częstotliwościami zmalały o 13 proc.

Dołącz do dyskusji: Play uruchamia stację bazową nr 11 tys. „Zasięg od Bałtyku po Tatry”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl