SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zaufanie Amerykanów do mediów spadło do poziomu najniższego od 1972 roku

Według badań Instytutu Gallupa obecnie w USA jedynie 32 procent obywateli ma zaufanie do treści przekazywanych przez media. To największy kryzys w historii sondażu, czyli od 1972 roku. Wiarę w media tracą najbardziej sympatycy republikanów oraz osoby do 50. roku życia.

fot. Shutterstock.com Article

Ostatnie dane opublikowane przez Gallupa pochodzą z sierpnia br. Według nich zaufanie do mediów deklaruje 32 proc. respondentów.

Zaufanie Amerykanów do mediów wykazuje tendencję spadkową od wielu lat - jeszcze w 2005 r. połowa badanych deklarowała wiarę w treści przekazywane przez telewizję, radio i prasę.

Obecne wyniki są najniższe od 1972 r., czyli momentu w którym Gallup rozpoczął badanie stosunku mieszkańców USA do mediów. Najwyższy wskaźnik w historii przypada na rok 1976, gdy aż 72 proc. Amerykanów ufała mediom.

Wiara mieszkańców USA w przekazy medialne jest różna w zależności od ich sympatii politycznych. Najbardziej spada ona wśród republikanów i obecnie wynosi zaledwie 14 proc., znacznie bardziej stabilne jest zaufanie do mediów w gronie sympatyków partii demokratycznej i wynosi 51 proc.

Okazuje się też, że mediom ufają bardziej osoby starsze (mające ponad 50 lat) - 38 proc. z nich deklaruje wiarę w przekazy medialne. Wśród osób w wieku 18-49 lat odsetek ten wynosi jedynie 26 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zaufanie Amerykanów do mediów spadło do poziomu najniższego od 1972 roku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Emil
A co nas obchodzą ci Amerykanie...
9 13
odpowiedź
User
Pseudomedia
To samo w Polsce. Media przestały przekazywać informację a stały się głównie organizacjami przestępczymi manipulującymi wizją świata oraz narzędziami socjotechnicznymi mającymi za zadanie skłócanie gojów. Mam zero zaufania zarówno względem Gazety Wyborczej jak i Gazety Polskiej ponieważ czuję że redaktorzy w tych mediach nabierali praktyk w tym samym kibucu.
16 10
odpowiedź