SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zarząd PKO BP powołany na kolejną kadencję. Zbigniew Jagiełło dalej prezesem

Zbigniew Jagiełło, dotychczasowy prezes PKO Banku Polskiego, został ponownie powołany na szefa tej instytucji przez radę nadzorczą - poinformował bank w środowym komunikacie.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP (materiały prasowe) Article

W komunikacie napisano, że Zbigniew Jagiełło jest prezesem zarządu PKO Banku Polskiego od października 2009 roku i był powoływany na kolejne kadencje w 2011, 2014 i 2017 roku. Wcześniej przez blisko 9 lat pełnił funkcję prezesa zarządu Pioneer Pekao TFI SA. W globalnej strukturze Pioneer Investments nadzorował także dystrybucję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

Jagiełło to absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również Podyplomowe Studia Menedżerskie prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański, gdzie uzyskał tytuł Executive MBA, certyfikowany przez Rotterdam School of Management, Erasmus University.

W środowym komunikacie bank poinformował, że rada nadzorcza PKO BP powołała również ośmiu wiceprezesów: Rafała Antczaka, Rafała Kozłowskiego, Maksa Kraczkowskiego, Mieczysława Króla, Adama Marciniaka, Piotra Mazura, Jakuba Papierskiego i Jana Emeryka Rościszewskiego.

Bank wskazał w informacji, że pod kierownictwem obecnego zarządu na dwa lata przed czasem zrealizował finansowe cele strategii na lata 2016-2020 "Wspieramy rozwój Polski i Polaków" oraz przygotował i wdraża kolejną strategię "PKO Bank Przyszłości".

Dodano, że w trakcie obecnej kadencji zarządu, która trwa od 2 lipca 2017 r., PKO Bank Polski w szybkim tempie zwiększał skalę prowadzonego biznesu i wypracowywał najwyższe w całym sektorze bankowym zyski. PKO BP z wyprzedzeniem przygotował się również na obecne trudniejsze warunki gospodarcze. Wysoki poziom odporności banku na negatywne scenariusze makroekonomiczne potwierdzały wyniki europejskich stress-testów z 2018 r., które pokazały, że PKO Bank Polski jest najbezpieczniejszym bankiem w Europie - zaznaczono.

Jednym z głównych celów strategicznych realizowanych przez bank - jak podkreślono - jest transformacja cyfrowa. Wśród najważniejszych zadań z nią związanych, jest też rosnące wykorzystanie usług przetwarzania danych w chmurze. PKO Bank Polski jest pomysłodawcą i współzałożycielem spółki Operator Chmury Krajowej, która rozpoczęła działalność operacyjną w 2019 roku i w krótkim czasie zawarła partnerstwo strategiczne z Google oraz z Microsoftem - dodano.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zarząd PKO BP powołany na kolejną kadencję. Zbigniew Jagiełło dalej prezesem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl