SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zbigniew Jakubas pożyczy Optimusowi 3 mln zł

Optimus zawarł ze swoim akcjonariuszem, Zbigniewem Jakubasem, umowę, na mocy której akcjonariusz zobowiązał się do udzielenia spółce pożyczki w wysokości 3 mln zł, poinformowała firma w komunikacie w poniedziałek.

"Spółka zobowiązała się do zapłaty na rzecz pożyczkodawcy odsetek w wysokości WIBOR 3M + 3,5% kwoty pożyczki (wysokość oprocentowania na kolejny miesiąc będzie ustalana według stawki WIBOR 3M obowiązującej w ostatnim dniu poprzedniego miesiąca) w stosunku rocznym" - czytamy w raporcie.

Umowa została zawarta na czas określony, do 19 lipca 2011 roku i nie może zostać przed upływem tego terminu wypowiedziana przez pożyczkodawcę. Optimus ma prawo do wcześniejszej spłaty pożyczki i odsetek w każdym czasie.

Zabezpieczeniem są udziały należące do innych znaczących udziałów Optimusa związanych z grupą CD Projekt. Optimus jest obecnie właścicielem grupy CD Projekt - w zamian udziałowcy tej firmy otrzymali 50% udziałów w podniesionym kapitale Optimusa. W przyszłość spółki Optimus i CDP Investments mają zostać połączone.

Współzałożyciel i jeden z szefów CDP Projekt Michał Kiciński jeszcze w marcu informował, że grupa może zostać wzmocniona finansowo - w grę miała wchodzić np. pożyczka akcjonariuszy, ale nie podniesienie kapitału, które planuje się na późniejszy termin.

CD Projekt Investment jest spółką holdingową, będącą właścicielem firm CD Projekt (dystrybutor gier na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier), CD Projekt RED (producenta gry komputerowej "Wiedźmin") oraz Gog.com Ltd (elektroniczna dystrybucja gier na całym świecie). Ma też udziały w kilku innych przedsięwzięciach

Pod koniec marca, grupa CD Projekt poinformowała, że planuje, iż w 2010 roku jej skonsolidowane przychody wzrosną do 90 mln zł wobec ok. 80 mln zł w 2009 roku. Wynik EBITDA w 2010 roku ma kształtować się na poziomie 8-10 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Zbigniew Jakubas pożyczy Optimusowi 3 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl