SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koral natychmiast wycofał reklamy lodów Bracia Koral ze Zbigniewem Wodeckim

Firma PPL Koral, producent lodów Bracia Koral, wstrzymuje ich wszelkie działania reklamowe do czasu pogrzebu Zbigniewa Wodeckiego. Emisji spotów z wizerunkiem artysty już nie wznowi.

Zbigniew Wodecki Article

Zbigniew Wodecki został ambasadorem marki lodów Bracia Koral-Lody jak dawniej w tym roku. Firma zaczęła emitować reklamy z jego udziałem kilka tygodni temu.

8 maja Wodecki doznał udar mózgu i w ciężkim stanie przebywał w szpitalu. Mimo to firma postanowiła - po wcześniejszych ustaleniach z menedżementem artysty - emitować spoty z jego udziałem. Eksperci z agencji reklamowych i PR przyznali w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że takie zachowanie PPL Koral w zaistniałej sytuacji było jak najbardziej na miejscu, a wstrzymanie wówczas reklam z udziałem Zbigniewa Wodeckiego mogło być co najmniej niezręczne.

W poniedziałek Zbigniew Wodecki zmarł. Zarząd PPL Koral zdecydował o natychmiastowym wstrzymaniu kampanii reklamowej opartej na wizerunku muzyka - wycofano spoty radiowe i telewizyjne, odwołano też pozostałe działania z użyciem wizerunku Zbigniewa Wodeckiego.

- Ze względu na szacunek dla pana Wodeckiego wszystkie działania reklamowe marki Bracia Koral - Lody Jak Dawniej zostały wstrzymane do czasu pogrzebu - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Aleksandra Lągawa z agencji 365, która obsługuje PPL Koral. Do tego czasu marka nie będzie też prowadzić jakichkolwiek aktywności (nie tylko tych związanych z wizerunkiem artysty) na Facebooku i Instagramie.

- Działania promocyjne marki Bracia Koral najprawdopodobniej zostaną wznowione w bliżej jeszcze nieokreślonym czasie, ale już absolutnie nie z udziałem wizerunku pana Zbigniewa Wodeckiego - wyjaśnił nam Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu PPL Koral.

Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się w przyszły wtorek, 30 maja, na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Artysta zgodnie z wolą najbliższych spocznie w grobie rodzinnym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koral natychmiast wycofał reklamy lodów Bracia Koral ze Zbigniewem Wodeckim

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
x
Abstrahując od tej smutnej informacji (i słusznej decyzji producenta lodów), prowadzenie działań marketingowych w zaistniałej sytuacji i tak nie byłoby możliwe ze względu na uwarunkowania prawne dot. wizerunku po śmierci osoby oraz prawo do kultu pamięci osoby zmarłej.
13 8
odpowiedź