SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Zbliżenia” TVP Bydgoszcz ponownie najlepszym regionalnym serwisem TVP

Serwis TVP Bydgoszcz „Zbliżenia” otrzymał nagrodę Grand Prix dla najlepszego programu informacyjnego podczas 22. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

„Zbliżenia” zostały wyróżnione tytułem Grand Prix w kategorii program informacyjny już trzeci rok z rzędu. Dwa równorzędne wyróżnienia w tej kategorii otrzymały też zespoły „Obiektywu” z TVP Białystok oraz „Informacji Lubuskich” z TVP Gorzów Wielkopolski.

W kategorii autor najlepszej relacji reporterskiej pierwszą nagrodę otrzymał Marcin Tulicki z TVP Katowice za materiał „Czarny biznes”. Druga nagroda została przyznana Martynie Sobeckiej z TVP Bydgoszcz oraz Emilii Gumnej z TVP Szczecin za materiał „Odnaleziony grób”. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Suchodolska z TVP Szczecin, autorka materiału „Ciemno w Chojnie”.

Pierwszą nagrodę w kategorii autor najlepszego reportażu otrzymał Łukasz Kowalski z TVP Katowice za reportaż „Pył nas zabija”. Dwie równorzędne drugie nagrody otrzymali Bożena Klimus z TVP Katowice za reportaż „Wybór Maszy” oraz Waldemar Wiśniewski z TVP Łódź za reportaż „Sołtys Janeczko”. Dwa równorzędne wyróżnienia w tej kategorii przyznano zaś Karolinie Polak-Salwa z TVP Kielce za reportaż „Solidarność - ludzie drugiego planu” oraz Izoldzie Czmok-Nowak i Sławomirowi Chudowskiemu z TVP Katowice za reportaż „Zakład”.

Po raz pierwszy w tym roku kategoria autor najlepszego reportażu została dedykowana pamięci wybitnej reporterki TVP i zdobywczyni wielu prestiżowych nagród Brygidzie Frosztędze-Kmiecik, która wraz z mężem Dariuszem Kmiecikiem zginęła po wybuchu w kamienicy w 2014 roku.

W kategorii autor najlepszego programu kulturalnego pierwszą nagrodę otrzymał Andrzej Jóźwik z TVP Wrocław za program „Europejska Noc Literatury”. Dwie równorzędne drugie nagrody przyznano Izoldzie Czmok-Nowak i Sławomirowi Chudowskiemu z TVP Katowice za program „Dej pozór” oraz Łukaszowi Borkowskiemu z TVP Lublin za program „Przestrzeń Dźwiękowa”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali Aleksandra Gronek i Piotr Łataś z TVP Kielce za program „Kasa Biletowa”.

Najlepszym prezenterem programu informacyjnego została Olimpia Górska z TVP Kraków. Drugą nagrodę przyznano Arturowi Kalickiemu z TVP Lublin. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała zaś Agata Sendecka z TVP Gorzów.

Trzy nagrody specjalne za najlepsze zdjęcia otrzymali: Wojciech Brzeszczak z TVP Opole za zdjęcia do materiału „O czym śnią dzieci”, Mariusz Podgórny z TVP Poznań za zdjęcia do reportażu „Życie lalki” oraz Marcin Wenzel z TVP Wrocław za zdjęcia do programów: „Europejska Noc Literatury” i „Wro 2015”.

Prezes TVP Janusz Daszczyński przyznał również dwie specjalne nagrody. Otrzymały je Beata Hyży-Czołpińska z TVP Białystok za film dokumentalny „Obława” oraz Krzysztof Toboła z TVP Katowice za profesjonalizm w gromadzeniu i dokumentowaniu zbiorów TVP.

Jury 22. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP obradowało w składzie: Janusz Daszczyński, Rafał Kurowski (szef jury), Edward Mikołajczyk, Jacek Skorus, Anna Sobiecka, Piotr Górecki, Maciej Mrozowski, Arleta Bojke, Monika Sieradzka, Barbara Włodarczyk, Marek Miller, Andrzej Sapija, Jacek Wasilewski, Joanna Luboń, Karol Sawicki i Bożena Targosz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Zbliżenia” TVP Bydgoszcz ponownie najlepszym regionalnym serwisem TVP

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stefan Ławski
Chce zacząć od gratulacji dla dyrektora Tomasza Pietraszaka, ale też mam pytanie dotyczące składu jury...
jakie kwalifikacje do zasiadania w tym jury ma Bożena Targosz, która całe życie była lektorką radiową a potem prezenterka telewizyjna, albo pani Joanna Luboń, logopeda... ? Trochę mi to wszystko trąci myszką, ale gratulacje dla red. Pietraszaka - szczere.
11 9
odpowiedź
User
D-sub
Trzy razy z rzędu, to nie jest przypadek.
9 8
odpowiedź
User
Andy61
W Gdańsku dwa ośrodki i zero nagród ?
8 8
odpowiedź
User
marek
A Wrocław to gdzie się podział ?
Czyżby aż tak bardzo zszedł na psy ?
8 8
odpowiedź