SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ZCH Police chcą obniżyć zatrudnienie do 2.350 osób do 2014 r.

Zakłady Chemiczne Police w ramach restrukturyzacji chcą obniżyć zatrudnienie do 2.350 osób z 2.925 osób obecnie, poinformowała spółka w piątek podając jednocześnie że zamierza przedstawić związkom nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy w miejsce rozwiązanego.

"Celem zarządu jest, osiągnięcie do 2014 roku zatrudnienia na poziomie około 2.350 osób, jak również to, by nowy Układ Zbiorowy wprowadzał elastyczne rozwiązania i pozwalał na kształtowanie wynagrodzeń w zależności od kondycji finansowej spółki oraz od osobistego zaangażowania i efektów pracy pracowników" - czytamy w komunikacie w którym podkreślono, że zarząd zakłada, że pogłębienie prowadzonej restrukturyzacji przyczyni się do zwiększenia efektywności oraz przywrócenia firmie trwałej rentowności.

Obecnie zatrudnienie w ZCh Police wynosi 2.925 osób. Średnie wynagrodzenie to 4.292 zł miesięcznie. Koszty pracy stanowią prawie 50% kosztów stałych.

W piątek zarząd ZCh Police podjął uchwałę o wypowiedzeniu Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, zawartego w dniu 26 czerwca 2003 roku oraz obowiązujących porozumień zawartych pomiędzy spółką a zakładowymi organizacjami związkowymi działającymi w spółce.

"Zarząd ZCh Police informuje jednocześnie, że uchwała została podjęta w ramach prowadzonych działań restrukturyzacyjnych i konieczności podjęcia niezbędnych kroków w obszarze ograniczenia kosztów pracy, ponoszonych przez emitenta. Tym samym zarząd odchodzi od rozwiązań obecnie stosowanych w zatrudnianiu i systemie wynagradzania, nie przystających do dzisiejszej sytuacji finansowej emitenta" - głosi komunikat.

Obecnie Police pracują nad planem restrukturyzacji którego celem jest zapewnienie trwałej rentowności zakładu i zapewnienie oszczędności rzędu 130 mln zł rocznie.
Działania restrukturyzacyjne planowane do podjęcia są zorientowane głównie na redukcję kosztów stałych, które w 2009 roku wyniosły ok. 390 mln zł.

Zakłady Chemiczne Police liczą na wypracowanie w tym roku zysku na poziomie operacyjnym i netto wobec straty wynoszącej odpowiednio 409,40 mln zł i 422,87 mln zł w ub. Roku.

W I kw. br. spółka miała 2,37 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 174,54 mln zł straty rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ZCH Police chcą obniżyć zatrudnienie do 2.350 osób do 2014 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl