SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zdalny konfigurator telefonu - prostekorzystanie z WAP i MMS

Korzystanie z serwisów WAP i MMS w sieci Era od dzisiaj jest dużo prostsze i bardziej przyjazne. Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o., operator sieci Era opracowała nowoczesne narzędzie - Zdalny konfigurator telefonu - pozwalające przystosować telefon komórkowy do łatwego surfowania po WAP-ie i wysyłania wiadomości MMS. Z usługi mogą bezpłatnie korzystać wszyscy abonenci i użytkownicy systemu Era Tak Tak.

Dotychczas dostęp do usług WAP i MMS warunkowało ręczne wpisywanie w telefonie komórkowym ustawień przeglądarki WAP lub parametrów MMS. Nowe narzędzie opracowane przez specjalistów PTC umożliwia szybką, automatyczną konfigurację aparatu. Plik z danymi przesyłany jest SMS-em bezpośrednio na telefon.

Zdalny konfigurator telefonu pozwala zdefiniować ustawienia dla:

- WAP - wykorzystując pakietową transmisję danych GPRS (eraWAP GPRS) lub numer dostępowy +48 604 02 02 02 (eraWAP CSD)
- MMS - wiadomości multimedialne (eraMMS)

Zdalny konfigurator telefonu znajduje się na stronach www.era.pl. Nowe ustawienia uzyskuje się po wpisaniu numeru telefonu, do którego ma zostać wysłana konfiguracja, wybraniu z listy modelu aparatu oraz rodzaju usługi (WAP lub MMS). Po zatwierdzeniu czynności, pod wskazany numer telefonu zostaje wysłany SMS z ustawieniami.

Obecnie, wszystkie telefony sprzedawane w sieci Era mają już ustawione parametry. Jeżeli z jakichś powodów użytkownik telefonu utraci ustawienia, może ponownie skonfigurować swój aparat wykorzystując nowe narzędzie. W przyszłości, wraz z rozwojem oferty telefonów komórkowych w sieci Era, konfiguracja zostanie rozszerzona o kolejne modele aparatów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zdalny konfigurator telefonu - prostekorzystanie z WAP i MMS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl