SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zdrożało 13 dzienników regionalnych Polska Press

Z początkiem stycznia wzrosły ceny egzemplarzowe wydawanych przez Polska Press dzienników „Gazeta Krakowska”, „Głos Wielkopolski”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowości Dziennik Toruński”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Gazeta Pomorska”, „Dziennik Polski”, „Echo Dnia”, „Express Bydgoski” i „Głos Szczeciński”. Natomiast w grudniu podrożały „Polska Metropolia Warszawska” i „Nowa Trybuna Opolska”.

W przypadku poniedziałkowych wydań podwyżki dzienników Polska Press wprowadzone z początkiem stycznia są takie:
- „Gazeta Krakowska” z 3,70 do 3,90 zł,
- „Głos Wielkopolski” z 3,40 do 3,60 zł,
- „Kurier Poranny” z 3,20 do 3,30 zł,
- „Gazeta Współczesna” z 3,20 do 3,30 zł,
- „Nowości Dziennik Toruński” z 4 do 4,10 zł,
- „Gazeta Codzienna Nowiny” z 3,10 do 3,30 zł,
- „Gazeta Pomorska” z 4 do 4,10 zł,
- „Dziennik Polski” z 3,70 do 3,90 zł,
- „Echo Dnia” z 3,30 do 3,50 zł,
- „Express Bydgoski” z 4 do 4,10 zł,
- „Głos Szczeciński” z 3,40 do 3,60 zł.

Biuro prasowe Polska Press nie odpowiedziało na razie na nasze pytania, o ile wzrosną ceny wydań tych dzienników od wtorku do soboty.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Już w grudniu zwiększyły się ceny egzemplarzowe dwóch innych dzienników regionalnych wydawnictwa. „Nowa Trybuna Opolska” podrożała z 3,50 do 3,60 zł w poniedziałki, z 3,40 do 3,50 zł od wtorku do czwartku i z 4,10  do 4,30 zł w piątki. Cena wydań poniedziałkowych „Polski Metropolii Warszawskiej” zwiększyła się z 3,90 do 4,50 zł, a czwartkowych - z 4,50 do 4,99 zł.

W minionych tygodniach nie podrożały natomiast „Express Ilustrowany”, „Dziennik Bałtycki”, „Kurier Lubelski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Wrocławska” i „Dziennik Zachodni”.

Zmiany w Polska Press po przejęciu przez Orlen

W marcu sfinalizowano kupno Polska Press przez Orlen od Verlagsgruppe Passau. W kolejnych miesiącach zmienił się cały skład zarządu wydawnictwa (w maju prezesem został Tomasz Przybek, od kwietnia redakcje nadzoruje Dorota Kania) oraz redaktorzy naczelni prawie wszystkich jego dzienników regionalnych.

Od marca do września ub.r. Polska Press zapewniła grupie kapitałowej PKN Orlen 175 mln zł przychodów i 12 mln zł straty netto.

Natomiast w 2020 roku przychody sprzedażowe grupy Polska Press zmalały o 20,3 proc. do 317,4 mln zł, a zysk netto wzrósł z 8,59 do 18,3 mln zł. Średnie zatrudnienie w firmie wynosiło 1,9 tys. etatów.

Drożeje część dzienników ogólnopolskich

Od początku stycznia więcej trzeba zapłacić za „Gazetę Wyborczą”. We wtorki, środy i czwartki dziennik drożeje z 3,99 do 4,99 zł, a w piątki - z 5,99 do 6,99 zł. Natomiast „Puls Biznesu” podrożał o 50 groszy do 8 zł.

Z początkiem grudnia 2021 roku wzrosły ceny egzemplarzowe dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”. Wydająca je spółka Gremi Media uzasadniła to m.in. skokową podwyżką cen papieru.

W październiku podwyższono ceny „Dziennika Gazety Prawnej”, a w połowie listopada podrożał „Tygodnik Powszechny”.

 

 

Dołącz do dyskusji: Zdrożało 13 dzienników regionalnych Polska Press

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
A te obiecane super podwyżki już im dali, czy skończyło się jak zwykle?
odpowiedź
User
Marta
A te obiecane super podwyżki już im dali, czy skończyło się jak zwykle?


Z reguły, jak się oczywiście ktoś załapał, bo nie każdy dostał :-) to 150 brutto, gdzie większość ludzi średnio 8 - 10 lat nie miało żadnych podwyżek. Więc rzeczywiście jest MOC !
:-)
odpowiedź
User
ST
A te obiecane super podwyżki już im dali, czy skończyło się jak zwykle?
W kartach Orlenu. Może nie zapomnieli tym razem aktywować
odpowiedź